W grudniu, gmina Michałowice we współpracy z Kliniką Promotus z Granicy, w ramach projektu „Jak profilaktyka zdrowotna wpływa na jakość życia?” zorganizowały spotkania „dla zdrowia”, w których mogli uczestniczyć mieszkańcy gminy powyżej 60. roku życia. Dużą atrakcją przygotowaną przez organizatorów jest również trwający do 27 grudnia br. konkurs wiedzy na temat prewencji urazów, w którym można wygrać bony rehabilitacyjne na 4 indywidualne 45-minutowe zabiegi.

Spotkanie z dietetykiem
14 grudnia, w sali multimedialnej Urzędu Gminy Michałowice odbyło się spotkanie z ekspertem Ewą Mirowską, dietetykiem klinicznym. Podczas wykładu uczestnicy dowiedzieli się ciekawych informacji m.in. o składzie ciała, piramidzie żywienia i istotności codziennego ruchu.

Dzień dla zdrowia
Natomiast 16 grudnia odbył się „Dzień dla zdrowia” w klinice Promotus, podczas którego można było skorzystać z badań na Tanicie (analiza składu ciała), wykładów i warsztatów dot. koordynacji i kondycji seniora oraz ćwiczeń koordynacyjnych.

Konkurs wiedz
Do 27 grudnia 2023 r. można wziąć udział w konkursie wiedzy na temat prewencji urazów. Wystarczy odpowiedzieć na pytania i wypełnione karty zgłoszeń wraz z formularzem konkursowym wrzucić do jednej z urn, które są dostępne w Urzędzie Gminy Michałowice (w godzinach pracy urzędu) oraz w Klinice Promotus. Nagrodami w konkursie będą bony na zabiegi rehabilitacyjne. Rozstrzygnięcie konkursu oraz wręczenie nagród odbędzie się 10 stycznia 2024 r., godz. 12.00, sala multimedialna w Urzędzie Gminie Michałowice.

Wydarzenie realizowane w ramach Program Polityki Senioralnej Gminy Michałowice na lata 2021-2024.

Na stronie www.michalowice.pl znajdują się do pobrania: regulamin, karta zgłoszenia i formularz konkursowy z pytaniami.

 

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Zdrowy Senior w gminie Michałowice – profilaktyka zdrowotna dla osób 60+


To może Cię zainteresować: