Bezpieczny senior w Milanówku

W Milanówku Międzynarodowy Dzień Osób Starszych, który na całym świecie obchodzony jest 1 października, świętujemy nie jeden dzień, a przez cały miesiąc!

Specjalnie dla Milanowskich Seniorów przygotowana została bogata oferta wydarzeń z cyklu „Bezpieczny Senior w Milanówku”. Urząd Miasta Milanówka, Centrum Usług Społecznych w Milanówku oraz milanowska Straż Miejska i Policja, zdając sobie sprawę, że osoby starsze bardzo często padają ofiarą wyłudzeń, napadów czy kradzieży, przygotowali szereg spotkań poświęconych kwestii bezpieczeństwa.

  • 11 października o godz. 11:00 zapraszamy na wykład o bezpieczeństwie, poprowadzony przez funkcjonariuszy Straży Miejskiej i Policji, podczas którego będzie można dowiedzieć się m.in. jak ustrzec się przed wyłudzeniem, jak zabezpieczyć mienie przed kradzieżą oraz jak i gdzie szukać pomocy w sytuacjach kryzysowych.
  • 19 i 20 października o godz. 13:00 specjalnie dla naszych milanowskich Seniorów wykwalifikowany instruktor samoobrony i jednocześnie funkcjonariusz Straży Miejskiej poprowadzi dwie grupy zajęciowe, podczas których zaprezentuje skuteczne techniki radzenia sobie w sytuacjach, w których może dojść do bezpośredniego zamachu na nasze życie.
  • 25 października o godz. 12:00 Milanowski Klub Seniora odwiedzi Stowarzyszenie RES, zrzeszające wykwalifikowanych KPP. Podczas prelekcji zaprezentują m.in. jak udzielić pierwszej pomocy przedmedycznej, jak rozpoznać symptomy zawału czy udaru oraz co zrobić w sytuacjach zagrożenia życia.

Dla wszystkich uczestników akcji „Październik miesiącem Seniora” przygotowaliśmy pakiety bezpieczeństwa, zawierające breloki alarmowe oraz inne gadżety zwiększające poczucie bezpieczeństwa.

Wszystkie wydarzenia odbywać się będą w Milanowskim Klubie Seniora przy ul. Królewskiej 64a.

Ilość miejsc ograniczona! Szczegóły i zapisy: 506 796 872.

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: