Tegoroczny początek roku szkolnego był wyjątkowym dniem dla uczniów, rodziców i kadry LO im. T. Kościuszki w Pruszkowie! Tego dnia oficjalnie otwarto nową siedzibę szkoły

Dzień ten był zwieńczeniem pierwszego etapu przebudowy, na który składała się rozbiórka segmentu istniejących budynków oraz budowa pierwszej części nowego obiektu. Uczniowie i nauczyciele otrzymali do użytku reprezentacyjną aulę, sześć w pełni wyposażonych sal lekcyjnych, w tym salę komputerową, przestronne pomieszczenia dla kadry, szatnie oraz parking podziemny. Warto zaznaczyć, że obiekt jest przystosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Komfortowa infrastruktura i wyposażenie otwierają drzwi ku nowej jakości kształcenia, w szkole, która już teraz szczyci się bardzo wysokim poziomem nauczania i wybitnymi osiągnięciami uczniów.

- Budowa nowej siedziby LO im. Tadeusza Kościuszki to jedna z najważniejszych inwestycji w kadencji obecnego Zarządu Powiatu Pruszkowskiego, dla którego poprawa warunków edukacji dzieci i młodzieży jest jednym z priorytetowych zadań. - mówił podczas otwarcia Krzysztof Rymuza, Starosta Pruszkowski. - Jesteśmy dumni i szczycimy się faktem, że Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Pruszkowie jest szkołą cieszącą się bardzo dobrą renomą i wynikami w nauce. To sprawia, że szkoła ma charakter nie tylko lokalny, a jest ceniona w całym regionie. Jej uczniami są również mieszkańcy ościennych gmin i powiatów. Obecna inwestycja w rozbudowę ma zatem również wymiar ponadlokalny, przyniesie nie tylko wymierne korzyści mieszkańcom, ale będzie miała znaczący wpływ na umacnianie potencjału rozwojowego i podnoszenie konkurencyjności powiatu pruszkowskiego oraz całego województwa mazowieckiego.

Warto przypomnieć, że całkowity koszt inwestycji wynosi 68 462 514,97 zł. Zakończony właśnie, I etap to kwota 39 352 953,34 zł. Oprócz środków własnych przeznaczonych na przebudowę szkoły, powiat pruszkowski otrzymał znaczące dofinansowania zewnętrzne. W ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych uzyskano wsparcie w wysokości 13 950 000,00 zł., natomiast z Województwa Mazowieckiego w ramach Instrumentu wsparcia zadań ważnych dla równomiernego rozwoju województwa mazowieckiego w wysokości 4 000 000,00 zł. Generalnym Wykonawcą inwestycji jest STRABAG Sp. z o.o., funkcję Inwestora Zastępczego pierwszego etapu pełniła firma Project Management Sp. z o. o.

Przed władzami powiatu pruszkowskiego II etap inwestycji, czyli budowa drugiej części budynku i modernizacja istniejącej sali gimnastycznej w zakresie poprawy warunków akustycznych. W ostatnim, III etapie zaplanowano zagospodarowanie terenu i budowę kompleksu boisk zewnętrznych. Do użytku zostanie oddane także planetarium. To wszystko już w przyszłym roku! Taki harmonogram inwestycji pozwala zachować ciągłość w realizowaniu programu nauczania.

Finisz prac zaplanowano na 30 czerwca 2024 roku. Po zakończeniu rozbudowy, ten imponujący gmach zapewni świetne warunki do nauki dla blisko 800 uczniów i będzie jedną z najbardziej nowoczesnych i funkcjonalnych placówek oświatowych w regionie.

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: LO. T. Kościuszki z nową siedzibą


To może Cię zainteresować: