16 maja 2022r., w Starostwie Powiatowym w Pruszkowie, w imieniu Zarządu Powiatu Pruszkowskiego, Krzysztof Rymuza Starosta Pruszkowski oraz Grzegorz Kamiński Wicestarosta Pruszkowski w obecności Małgorzaty Zielonki, Skarbnik Powiatu Pruszkowskiego, podpisali umowę z Generalnym Wykonawcą firmą STRABAG Sp. z o.o. przy udziale Inwestora Zastępczego firmy Project Management Sp. z o.o. na inwestycję pn. „Przebudowa LO im. T. Kościuszki w Pruszkowie” polegającej na rozbudowie i przebudowie liceum wraz z zagospodarowaniem terenu.

Dzięki inwestycji powstanie nowoczesny i przystosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, budynek szkoły. Pozwoli to dyrekcji LO im. T. Kościuszki na wzbogacenie oferty edukacyjnej, polepszy warunki nauki dla młodzieży i ułatwi codzienną pracę kadrze pedagogicznej. Obecnie, w liceum uczy się ponad 460 uczniów, po rozbudowie szkoła pomieści blisko 800 uczniów – mówi Krzysztof Rymuza, Starosta Pruszkowski.

Budowa i rozbudowa liceum będzie prowadzona etapowo z uwagi na konieczność realizowania programów nauczania w części szkoły w czasie jej trwania:
Etap I – rozbiórka części istniejących budynków oraz budowa części nowego obiektu;
Etap II – budowa II części budynku i modernizacja istniejącej sali gimnastycznej w zakresie poprawy warunków akustycznych;
Etap III –  zagospodarowanie terenu w zakresie budowy boisk zewnętrznych.
Termin zakończenia inwestycji to 30.06.2024 r. Koszt: 68 269 997,59 zł.

Dofinansowania:

  • z budżetu województwa mazowieckiego, w ramach Instrumentu wsparcia zadań ważnych dla równomiernego rozwoju województwa mazowieckiego w wysokości 4 000 000,00 zł,
  • w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych w wysokości 13 950 000,00 zł.
Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Umowa na przebudowę LO im. Tadeusza Kościuszki w Pruszkowie podpisana!


To może Cię zainteresować: