Wpadł przy próbie kradzieży piątego roweru

Policjanci grodziskiego zespołu wywiadowczego zatrzymali 20-latka podejrzewanego o usiłowanie kradzieży roweru. Podczas dalszych czynności funkcjonariusze ustalili, że ten sam mężczyzna może być sprawcą kradzieży jeszcze 4 innych jednośladów. Patryk F. usłyszał 5 zarzutów. Mężczyzna przyznał się do tych przestępstw i dobrowolnie poddał karze.
20 września przed 13.00 grodziscy policjanci zostali wezwani na interwencję dotyczącą kradzieży roweru. Na miejscu funkcjonariusze zespołu wywiadowczego zastali mężczyznę, który wskazał im ujętą przez siebie osobę. Szybko okazało się, że 20-latek próbował ukraść rower zaparkowany przez właściciela pod sklepem. Młody mężczyzna został zatrzymany.

W toku dalszych czynności policjanci przeanalizowali ostatnie zgłoszenia kradzieży rowerów. Szybko ustalili, że w 4 przypadkach sprawcą tych przestępstw mógł być zatrzymany właśnie mężczyzna. Podczas przesłuchania Patryk F. przyznał się do dokonywania kradzieży rowerów w Grodzisku Maz. od kilku tygodni. Mężczyzna usłyszał 5 zarzutów. 20-latek skorzystał z prawa do dobrowolnego poddania się karze. Za kradzież kodeks karny przewiduje nawet 5 lat pozbawienia wolności.
Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: