W niedzielę, 4 lutego uczestniczyliśmy w… kosmicznym wydarzeniu – otwarciu grodziskiego planetarium. Na ten dzień przygotowano moc atrakcji, które przyciągnęły wielu pasjonatów kosmosu nie tylko z naszej okolicy.

Program wydarzenia był iście kosmiczny, a nowe planetarium zainteresowało około 5000 osób. Tego dnia zwiedzić mogliśmy m.in. nową salę edukacyjną „Kopernik”, obejrzeć mini seanse w sferycznym kinie, czy zwiedzić kopułę astronomiczną. Dodatkowo można było przymierzyć skafander astronauty i zrobić zdjęcie na astrościance, wziąć udział w warsztatach astronomicznych przygotowanych przez Polskie Towarzystwo Miłośników Astronomii, „poczuć i stanąć” na Jowiszu, a następnie poćwiczyć kosmiczne skoki na dmuchańcach czy torze przeszkód.

Zainteresowanie nowymi atrakcjami w grodziskiej hali było olbrzymie. Aby wjechać windą do planetarium, trzeba było stać w bardzo długich kolejkach ciągnących się niemal przez całą halę. Inne atrakcje również wzbudzały niemałe zainteresowanie, przez co w holu hali ciężko było się przecisnąć.
Prężnie działa już też kino sferyczne 3D, które cieszy się olbrzymim zainteresowaniem. Dlatego bilety w obecnie można nabyć tylko stacjonarnie w hali CAIIS. Warto więc wcześniej pomyśleć o terminach!

 

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Wydarzenie nie z tej ziemi


To może Cię zainteresować: