Wcześniejsze godziny odjazdu, dwa nowe przystanki oraz wysoki komfort jazdy – to wszystko oferuje pociąg „Dragon”, relacji Warszawa Wschodnia – Kraków Główny – Warszawa Wschodnia,  który od  11 grudnia będzie kursować według nowego rozkładu jazdy. Zgodnie z nim „Dragon” wyruszy w trasę ze stacji Warszawa Wschodnia nie o 7.53 ale o 7.09. Ponadto zatrzyma się na dwóch nowych stacjach: w Miechowie i Grodzisku Mazowieckim. „Dragon”, złożony z klimatyzowanych, piętrowych wagonów będzie jeździł w soboty, niedziele i święta.

W  najbliższą niedzielę 11 grudnia odbędzie się pierwszy w nowym rozkładzie przejazd pociągu.

W podróży „Dragonem” weźmie udział członek zarządu Kolei Mazowieckich Dariusz Grajda oraz przedstawiciele władz lokalnych w Miechowie i Grodzisku Mazowieckim. – Cieszymy się, że nasza oferta pociągu kursującego z Warszawy do Krakowa przypadła do gustu podróżnym. To połączenie to doskonały pomysł na tanie, szybkie i komfortowe  dotarcie w ciekawy turystycznie rejon Polski – mówi Dariusz Grajda.

W podróż inaugurującą nowy rozkład jazdy „Dragon” wyruszy o 7.09 ze stacji Warszawa Wschodnia, do Krakowa dotrze o 10.20. W podróż powrotną z Krakowa do Warszawy wyjedzie o 15.48 a na miejsce dotrze o 18.46. 

Pociąg jest przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych, a także posiada przewijaki dla niemowląt. Można nim nieodpłatnie przewieźć psa lub rower. Cena biletu normalnego to 40 złotych, studenci zapłacą 19,60 zł. 

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: