Od początku zeszłego tygodnia trwa chaos związany z korektą rozkładu jazdy na Warszawskim Węźle Kolejowym. Po ogromnych opóźnieniach pociągów w poniedziałek i wtorek, PKP PLK postanowiła odwołać 24 pociągi Kolei Mazowieckich i SKM Warszawa, a 7 innym skrócić trasy.

Pasażerowie są zdezorientowani, a pociągi dalej opóźnione. Rozmawialiśmy na ten temat z Posłem Zdzisławem Sipierą, który obiecał interwencję.
- Moim zdaniem problem dotyczy porozumienia w kwestii logistyki – mówił nam podczas czwartkowego spotkania w Grodzisku Maz. Poseł Zdzisław Sipiera - Zrozumiała jest intencja przewoźnika, ale z drugiej strony są możliwości techniczno-organizacyjne, które muszą być doprecyzowane. Nie można doprowadzać do sytuacji chaosu na kolei, który wpłynie na bezpieczeństwo podróżujących - dodaje.

Niestety pomimo ostrych cięć połączeń podmiejskich sytuacja do końca zeszłego tygodnia niewiele się zmieniła. Co prawda pociągi nie są opóźnione ponad godzinę, ale piątek w godzinach porannych opóźnienia rzędu kilkunastu minut na trasie Pruszków – Warszawa Zachodnia nie są rzadkością. Prosiliśmy w imieniu naszych czytelników o interwencje w tej sprawie Posła Zdzisława Sipierę, który w przypadku dalszych problemów z kursowaniem pociągów zapewnił nas o chęci włączenia się w rozwiązanie problemu. - Takie rzeczy nie powinny mieć miejsca – mówił nam Zdzisław Sipiera - Przykre, że taka sytuacja powoduje utrudnienia dla pasażerów, którzy nie powinni być dotykani takimi problemami. Liczę, że uda się rozwiązać ten problem. Będę przyglądał się sprawie.

 

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: