Już w najbliższy weekend 30 września-1 października 2023 r. odbędzie się druga edycja Festiwalu „Planszowy Grodzisk” pod Honorowym Patronatem Burmistrza Grodziska Mazowieckiego. Absolutnie wyjątkowe wydarzenie dla małych i dużych. Twórcom festiwalu przyświecają dwa główne cele: promocja gier planszowych, RPG, fantastyki oraz innych zjawisk popkultury, oraz zachęcanie dzieci, młodzieży i dorosłych do wspólnej zabawy offline.

W czasie trwania imprezy oprócz wspólnego grania, odbędą się tematyczne prelekcje, konkurs cosplay oraz liczne turnieje gier planszowych (w tym szachów) z nagrodami.

Przestrzeń strefy gracza, która jest centralnym miejscem Planszowego Grodziska jest otwarta dla planszowych weteranów, jak i tych, którzy dopiero rozpoczynają planszową przygodę. Poprzednią edycję odwiedziło blisko 5000 osób, gdzie oprócz planszowych pasjonatów, do stołów zasiadały całe rodziny, wspólnie poznając najnowsze tytuły wydane na polskim rynku, jak i zagrywając się klasykami.

Dodatkowo powstanie Strefa Malucha pełna gier dydaktycznych pobudzających kreatywność – dzieci same będą mogły stworzyć swoją grę.
Gry planszowe przeżywają renesans - co roku na świecie premierę ma ponad 4000 nowych gier i dodatków do już istniejących. Stały się realną alternatywą dla świata rozrywki elektronicznej, umożliwiającą intelektualną rozrywkę i wspólne spędzanie czasu.

Po niespodziewanej skali sukcesu frekwencyjnego w ubiegłym roku, w imieniu twórców zapraszamy wszystkich do wspaniałego budynku nowej hali Centrum Aktywizacji i Integracji Społecznej w Grodzisku Mazowieckim (ul. Sportowa 29) na wspólną zabawę przy planszy również w tym roku!
Zapraszamy do udziału w niezwykłym wydarzeniu poświęconemu grom bez prądu i spędzenia czasu offline!

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Zapraszamy na ii edycje Festiwalu Planszowy Grodzisk


To może Cię zainteresować: