Przedstawieniem ośmiu zarzutów karnych 26–latkowi zakończyły się skuteczne działania grodziskich policjantów. Mężczyzna został zatrzymany przez kryminalnych, jako podejrzany o kradzież roweru. Dalsze czynności potwierdziły, że może być także sprawcą innych przestępstw na terenie grodziskiej gminy. Zatrzymany przyznał się do dokonania wszystkich zarzucanych mu czynów, za które odpowie teraz przed sądem.

Intensywne działania przeprowadzane w ostatnich dniach przez grodziskich kryminalnych przyniosły oczekiwany efekt.  W ich wyniku policjanci wytypowali osobę podejrzaną o kradzież roweru z jednej z posesji w mieście. Natychmiast zatrzymali 26-latka w jego miejscu zamieszkania. Podczas przeszukania jego domu funkcjonariusze znaleźli kilka przedmiotów, które mogły wskazywać na dokonywanie także innych przestępstw.

W toku dalszych czynności funkcjonariusze ustalili pochodzenie powerbanku znalezionego w domu męzczyzny. Jak się okazało to on kilka dni wcześniej włamał się do samochodu, skąd zabrał urządzenie. Dokładna analiza zgłoszeń i posiadanych przez policjantów informacji wskazywały również, że ta sama osoba wielokrotnie mogła wchodzić na okoliczne posesje i próbować tam dokonywać  kradzieży wartościowych przedmiotów.

Po wykonaniu wszystkich czynności dochodzeniowo-śledczych 26-latek usłyszał łącznie 8 zarzutów karnych, do których się przyznał. Zatrzymany odpowie za kradzież roweru, kradzież z włamaniem do samochodu i dwukrotne usiłowanie dokonania tego przestępstwa po bezprawnym dostaniu się do cudzego garażu i budynku gospodarczego, a także czterokrotne naruszenie miru domowego poprzez wtargnięcie na zamknięte posesje. Te czyny zagrożone są karą nawet 10 lat pozbawienia wolności. Wszystkie przestępstwa zostały popełnione w ciągu ostatnich trzech tygodni na terenie Grodziska Maz. i okolicznych miejscowości.

Wykonywane przez policjantów czynności w tych sprawach nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Grodzisku Maz.

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: