Grodziscy kryminalni ustalili i zatrzymali osobę podejrzaną o kradzież pawilonu handlowego z posesji. W toku czynności policjanci potwierdzili, że 22-latek może być również sprawcą kradzieży trzech rowerów. Mężczyzna był także poszukiwany przez sąd. Zatrzymany usłyszał kolejne cztery zarzuty karne. Po wykonanych czynnościach trafił do placówki penitencjarnej, gdzie odbędzie karę za wcześniejsze przestępstwa.

Czynności w sprawie kradzieży pawilonu handlowego, prowadzone od kilku tygodni przez grodziskich kryminalnych, zakończyły się zatrzymaniem osoby podejrzanej. Policjanci ustalili, że przestępstwa, w których straty zostały określone na około 100 tysiecy złotych mógł dokonać członek rodziny pokrzywdzonego. Wytypowany 22-latek został zatrzymany na ulicy. Podczas sprawdzania okazało się, że mężczyzna jest też poszukiwany przez sąd w celu odbycia kary za wcześniejszą kradzież z włamaniem.

Ustalenia policjantów dokonane w czasie czynności dochodzeniowo-śledczych wskazywały, że zatrzymany mógł dokonywać także innych przestępstw w okolicy. Po analizie zebranych materiałów funkcjonariusze potwierdzili, że 22-latek może być sprawcą kradzieży trzech rowerów.

Mężczyzna usłyszał cztery zarzuty karne. Przyznał się do wywiezienia pawilonu z wyposażeniem z działki ojczyma, a także kradzieży rowerów w Milanówku i Grodzisku Maz. Dobrowolnie poddał się karze za te przestępstwa. Zgodnie z wydanym przez sąd nakazem doprowadzenia, 22-latek najbliższy rok spędzi w zakładzie karnym.

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: