Zatrzymany złodziej roweru

Zaledwie jednego dnia potrzebowali grodziscy kryminalni na ustalenie i zatrzymanie mężczyzny podejrzanego o kradzież roweru. 36–latek przyznał się do winy i dobrowolnie poddał karze finansowej. Za popełnione przez niego przestępstwo grozi nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Natychmiast po zgłoszeniu kradzieży roweru ze stojaka grodziscy policjanci rozpoczęli działania wykrywcze. Zebrane informacje, nagrania z monitoringu i dobre rozpoznanie środowiska przestępczego już następnego dnia pozwoliły na wytypowanie podejrzanej osoby.

Kryminalni szybko pojechali do miejsca zamieszkania mężczyzny i zatrzymali go. Podczas czynności dochodzeniowo-śledczych 36-latek przyznał się do kradzieży niezabezpieczonego roweru. Skorzystał z prawa do dobrowolnego poddania się karze finansowej za ten czyn. Przestępstwo kradzieży zagrożone jest karą nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Wszystkim właścicielom rowerów przypominamy o dobrym zabezpieczniu swoich pojazdów. Przed każdym pozostawieniem roweru, nawet na krótki czas,  należy wybrać odpowiednie do tego miejsce- najlepiej monitorowane i oświetlone. Należy też wykorzystać jak najtrudniejsze do pokonania zabezpieczenia i pamiętać o ich zapięciu. Niestety, rowery bez żadnych zabezpieczeń są łatwym łupem złodziei. Giną także pojazdy z klatek schodowych bloków, które łatwo odpiąć. Prosimy też o zwracanie uwagi na osoby obce wchodzące do bloków lub zachowujące się podejrzanie, a o wszystkich niepokojących sytuacjach informujmy policjantów.

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: