Jednego dnia odzyskali 2 rowery

Jaktorowscy policjanci prowadzą wzmożone działania na rzecz zapobiegania kradzieżom. Efektem ostatnich czynności było odzyskanie 2 skradzionych rowerów. Przeciwko podejrzanemu o kradzież jednego z jednośladów 63-latkowi został skierowany wniosek do sądu. Temu samemu mężczyźnie funkcjonariusze odebrali drugi rower, gdy po kradzieży próbował odjechać nim sprzed sklepu. Działania są nadal kontynuowane. Policjanci przypominają o zabezpieczaniu mienia przed kradzieżą.

Na większą liczbę zgłaszanych kradzieży jaktorowscy policjanci odpowiedzieli natychmiast wzmożonymi działaniami, które mają zapobiegać tym zdarzeniom. Podczas jednych z czynności funkcjonariusze uzyskali informację o mieszkańcu gminy, który może posiadać skradziony jednoślad. Ustalenia mundurowych potwierdziły się podczas kontroli. Policjanci zabezpieczyli przy 63-latku  rower pochodzący z kradzieży sprzed kilku tygodni. Wobec mężczyzny został sporządzony wniosek o ukaranie do sądu.

Tego samego dnia funkcjonariusze odebrali informację o kradzieży roweru sprzed jednego ze sklepów. Szybko rozpoczęli poszukiwania pojazdu i sprawcy przestępstwa. Na jednej z ulic zatrzymali mężczyznę, który jechał na opisanym przez właścicielkę jednośladzie. Zatrzymanym okazał się ten sam 63–latek. Mężczyzna był nietrzeźwy. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut kradzieży mienia o wartości około 600 złotych. Został również ukarany mandatem za kierowanie rowerem w stanie nietrzeźwości.

Policjanci kontynuują działania na podległym terenie i przypominają mieszkańcom o właściwym zabezpieczaniu mienia. Każde utrudnienie działania złodzieja może zniechęcić go do kradzieży lub pomóc w jego zatrzymaniu.

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: