Nie tylko CPK – o priorytetach nowego Wójta

Ostatnie tygodnie były niezwykle gorące dla mieszkańców Jaktorowa. To wszystko za sprawą przedterminowych wyborów, w których w pierwszej turze, z fenomenalnym poparciem 64% zwyciężył Rafał Drązikowski i to on został Wójtem Jaktorowa. O powodach startu w wyborach oraz planach na najbliższe miesiące z nowy Wójtem rozmawiał Kamil Kubacki.

Kamil Kubacki: Skąd pomysł na kandydowanie w wyborach uzupełniających?

Rafał Drązikowski: Od liceum interesowałem się polityką, a od kilku lat chodził mi po głowie pomysł na zaangażowanie się w samorząd lokalny. Praca samorządowca daje możliwość realnego wpływu na życie mieszkańców i kształt gminy. Planowałem start w wyborach kwietniowych, a wybory uzupełniające przyspieszyły tylko tę decyzję. 

KK: Jak wspomina Pan okres kampanii wyborczej? Co najbardziej utkwiło Panu w pamięci?

RD: Kampania wyborcza była krótka, ale bardzo intensywna. Otrzymałem ogromne wsparcie od naszych mieszkańców. Każde spotkanie w terenie było bardzo pozytywne. Od początku ja i mój sztab unikaliśmy kampanii opartej na oczernianiu innych kandydatów. Udało mi się zbudować szeroką listę poparcia dla mojej kandydatury i jestem bardzo wdzięczny, że tyle osób poświęciło swój czas i zaangażowało się w walkę o moje zwycięstwo. Bardzo dziękuję tym wszystkim osobom, instytucjom i firmom.

KK: Jak został Pan przyjęty w urzędzie?

RD: Urzędnicy przyjęli mnie bardzo ciepło. Od pierwszego dnia jestem przez nich wdrażany w bieżące sprawy, mam duże wsparcie i pomoc w zapanowaniu nad chaosem, który powstał w trakcie urzędowania komisarza. To bardzo zgrany zespół i cieszę się, że przez najbliższy czas będę z nimi współpracować.

KK: Jakie ma Pan plany na najbliższe dni?

RD: Priorytetem jest walka z węzłem komunikacyjnym planowanym przez CPK. Podkreślałem to już w trakcie kampanii wyborczej i będę się tego trzymać. Kolejna sprawa to dokończenie bieżących inwestycji, w tym ul. Alpejskiej w Jaktorowie i realizacja inwestycji, które zostały zaplanowane w budżecie na obecny rok, np. ul. Błotnej. Pracujemy również nad realizacją obchodów 79. rocznicy bitwy pod Jaktorowem oraz nad piknikiem z okazji zakończenia wakacji. Staram się również o środki zewnętrzne na cyfryzację Urzędu Gminy oraz szkolenie pracowników. Od września chciałbym wraz ze szkołami powołać Młodzieżową Radę Gminy.

KK: Dla mieszkańców niezwykle ważnym tematem są linie kolejowe planowane przez CPK. Jakie działania podjął Pan, by głos mieszkańców w tej sprawie był słyszany?

RD: 16 sierpnia mój przedstawiciel udał się wraz z mieszkańcami do Sejmu na obrady komisji ochrony środowiska, zasobów naturalnych i leśnictwa w sprawie ustawy ocenowej, potocznie zwanej Lex Knebel. Podjąłem również rozmowy z ekspertami i wraz ze stowarzyszeniem Skreśleni przez CPK zaprosiliśmy posła Macieja Laska na spotkanie dotyczące tego przeskalowanego projektu.

KK: Dziękuję za rozmowę i życzymy powodzenia!


W wyborach zorganizowanych na 6 sierpnia

  • Rafał Drązikowski zdobył 2747 głosów (64%),
  • Grzegorz Połutrenko 886 głosów (21%),
  • Iwona Barańska 671 głosów (15%).

Numer obwodu

 

Ilość głosów

Iwona BARAŃSKA

Rafał DRĄZIKOWSKI

Grzegorz POŁUTRENKO

1

131

367

200

2

84

699

78

3

36

210

40

4

43

102

32

5

189

386

310

6

65

717

76

7

123

266

150

Spośród 9958 wyborców uprawnionych do głosowania, udział w wyborach wzięło 4370 osób. To prawie 44%, co jak na okres wakacji i wybory przedterminowe jest bardzo wysokim wynikiem.

 

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: