Dwa dni przed wielkim piknikiem na autostradzie, Jaromir Grabowski, mazowiecki wojewódzki inspektor nadzoru budowlanego, wydał pozwolenie na użytkowanie odcinka D autostrady A2. W nocy z niedzieli na poniedziałek autostrada została otwarta. Informację o tym i film przesłał nam jeden internautów.

Prawie 18 km odcinek D realizowany jest przez firmę Strabag i przebiega przez teren gimin Grodzisk Mazowiecki, Milanówek, Brwinów i Pruszków. Łączy otwarty już dla samochodów odcinek E biegnący do Warszawy i budowany jeszcze odcinek C.

Odcinek ten dla ruchu otwarty został w nocy z 27 na 28 maja 2012. Film z przejazdu grodziskim odcinkiem autostrady zamieszczamy poniżej:


Niestety w odróżnieniu od węzła Pruszków, wjazd na autostradę na węźle Grodzisk Mazowiecki będzie płatny. Pocieszeniem jest to, że jak twierdzi Burmistrz Grzegorz Benedykciński, przez pierwsze 8 miesięcy pojeździmy autostradą za darmo.

Z nieoficjalnych informacji, jakie udało uzyskać się naszej redakcji wynika, że prawdopodobnie 6 czerwca kierowcy będą mogli przejechać całą budowaną w Województwie mazowieckim autostradą, w tym pechowym odcinkiem C. Niestety prawdopodobnie po zakończeniu UEFA Euro 2012, na części odcinka C wprowadzone zostaną ograniczenia w ruchu w celu dokończenia wszystkich prac budowlanych.

Wiadukt nad A2. Autor: KM
Wiadukt nad A2. Autor KM

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: