Bilety KM dostępne też w biletomatach ZTM

Na początku listopada 2015 r. ruszyła sprzedaż biletów Kolei Mazowieckich w wybranych biletomatach Zarządu Transportu Miejskiego w Warszawie. Urządzenia te znajdują się na stacjach metra w pobliżu wybranych dworców kolejowych.

Podróżni mogą dokonać zakupu biletów Kolei Mazowieckich w 15 biletomatach ZTM. Kolejnych 19 urządzeń jest w trakcie montażu. Zlokalizowane są one na wybranych stacjach drugiej linii metra: Dworzec Wileński, Nowy Świat, Rondo ONZ, Rondo Daszyńskiego i Świętokrzyska. Jest to duże ułatwienie dla osób, które przesiadają się z metra na pociąg Kolei Mazowieckich. Urządzenia umożliwiają pasażerom szybki i wygodny zakup biletu.

- Możliwość zakupu biletu KM za pośrednictwem biletomatów ZTM to kolejne udogodnienie wprowadzone z myślą o pasażerach. Jako przewoźnik wychodzimy naprzeciw potrzebom naszych klientów, dlatego chcielibyśmy, aby na każdym przystanku kolejowym był jeden, a nawet dwa biletomaty. Ponadto chcemy rozszerzyć zakup biletów w biletomatach ZTM w innych lokalizacjach. Kupienie biletu w biletomacie to nie tylko oszczędność czasu, ale także dostępność usługi przez całą dobę – mówi Dariusz Grajda, członek zarządu, dyrektor handlowy Kolei Mazowieckich.

Koleje Mazowieckie uruchomiły sprzedaż biletów poprzez biletomaty stacjonarne w lipcu 2013 r. Pasażerowie mogą kupić w nich wszystkie rodzaje biletów. Dostępna jest także opcja zakodowania Karty Mazowieckiej i Warszawskiej Karty Miejskiej. Pasażer może wybrać dwie formy płatności: bezgotówkową lub gotówkową. Ponadto w biletomatach jest dostępna funkcja infokiosku, która pozwala sprawdzić rozkład jazdy pociągów oraz dowiedzieć się o aktualnych utrudnieniach. Aktualnie podrózni mogą korzystać z 84 biletomatów KM.

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: