Derby na remis

Podziałem punktów zakończyło się piłkarskie derby Mazowsza w eWinner II lidze. Znicz Pruszków zremisował na swoim stadionie z Pogonią Grodzisk Mazowiecki 1:1.

W ubiegłym sezonie, klub z Pruszkowa walczyło utrzymanie w II lidze. Z kolei grodziska drużyna cieszyła się z awansu do niej. Ten sezon nie zaczął się najlepiej dla obu zespołów, które znajdują się w dolnej części tabeli, więc punkty z tego meczu dla każdej z drużyn były bardzo ważne.

Spotkanie ostro rozpoczęli goście, jednak Znicz nie ustępował im pola. Pomimo braku bramek, pierwsza połowa była bardzo emocjonująca. Na prowadzenie gospodarzy w 51 minucie strzałem w środek bramki wyprowadził Bartłomiej Kręcichwost. Pogoń dążyła do wyrównania, ale dopiero po dobrym dośrodkowaniu Aleksandra Theusa, w 65 minucie bramkę strzelił Wojtek Kalinowski. 4 minuty później drużyna Pogoni mogła objąć prowadzenie, niestety sytuacji nie wykorzystał Jakub Czajkowski.

Znicz Pruszków – Pogoń Grodzisk 1:1 (0:0)
Bramki: Bartłomiej Kręcichwost 51′- Wojciech Kalinowski 65′