Ruszyli! Zaczynamy piłkarską wiosnę, a przed nami bardzo emocjonujące spotkania w mazowieckich niższych ligach. LKS Chlebnia wraz z Milanem Milanówek i Żyrardowianką Żyrardów walczą łeb w łeb o uzyskanie lepszej lokaty niż w poprzednim sezonie w 5. Lidze gr. Mazowiecka II. Rezerwy Znicza zdominowały Ligę Okręgową gr. Warszawa II, pozycję wicelidera atakuje Pogoń II Grodzisk, Anprel Nowa Wieś plasuje się w środku tabeli, a rezerwy Milanu i GLKS Nadarzyn niezmiennie okupują przedostatnie i ostatnie miejsce. W A Klasie gra zaś FC Komorów, Piast Piastów oraz Naprzód Brwinów, a w Klasie B rywalizuje Tur Jaktorów.

LKS Chlebnia

Chlebnia, po fantastycznej końcówce roku zakończonej trzema zwycięstwami z rzędu, fatalnie rozpoczęła rundę wiosenną. Po dwóch remisach 1:1 z drużyną LKS-u Promna oraz Energią Kozienice, podopieczni Tomasza Feliksiaka zmierzyli się z Ożarowianką Ożarów, rywalem o jedno miejsce wyżej w ligowej tabeli. W spotkaniu pełnym walki gospodarze popełnili za dużo błędów indywidulnych, które zaważyły o wyniku spotkania, wobec czego Chlebnia musiała uznać wyższość rywali aż 1:3. Ciąg dalszy piłkarskiej niemocy rozegrał się w Wielką Sobotę, gdy zespół Tomasza Feliksiaka uległ Żyrardowiance 0:1. Chlebnia w najbliższej kolejce spotka się z Płomieniem Dębe Wielkie, w tym momencie Chlebnianie zajmują 9. miejsce w tabeli, mając na koncie 27 oczek.

Milan Milanówek

Milan z buta wszedł w piłkarską wiosnę. Pomimo wielu zmian w składzie, które mogły powodować niepewność wśród kibiców, pierwsze spotkanie z Podlasiem Sokołów Podlaski (2:0) Milanowanie zakończyli z czystym kontem. Potem Milan zderzył się z liderem – Tygrysem Huta Mińska (1:4), a następnie skromnie wygrał (1:0) z rezerwami Mazovii Mińsk Mazowiecki . Podopieczni Macieja Przybylskiego w Wielki Piątek pokonali na wyjeździe renomowaną Escolę Varsovię (1:0), a po świętach zmierzą się z Watrą Mrozy. W tym momencie Milanowanie zajmują 7. lokatę z dorobkiem 30. punktów.

Żyrardowianka Żyrardów

Zespół Żyrardowianki nie przegrał spotkania na boiskach 5. Ligi od połowy października. Podopieczni trenera Pawła Małeckiego są przede wszystkim skuteczni, co pozwala grać wedle zasady „strzelić więcej bramek niż rywal”. „Żyrka” wygrała wszystkie trzy spotkania w rundzie wiosennej. Najpierw 2:1 z Podlasiem Sokołów Podlaski, potem 4:1 z Płomieniem Dębe Wielkie oraz 1:0 z LKS Chlebnia. Teraz na Żyrardowian, którzy zajmują 8. miejsce, czekać będzie Naprzód Skórzec.

Znicz II Pruszków

Rezerwy pierwszoligowego Znicza zdominowały rozgrywki Ligi Okręgowej grupy Warszawa II. Żółto-Czerwoni w 17. spotkaniach zaledwie jedno zremisowali i jedno przegrali. Aktualnie prowadzą w tabeli z przewagą sześciu punktów nad drugim Naprzodem Stare Babice i są zdecydowanym faworytem do awansu.

Pogoń II Grodzisk

Grodziszczanie grają w tym sezonie w kratkę. Udało im się pokonać lidera aż 4:1, ale często miewają wpadki, jak ostatnio z Laurą Chylice (0:3). Jeśli uda im się zintensyfikować starania i wyklarować swoją formę, są w stanie realnie myśleć o włączeniu się w walkę o awans. W tym momencie rezerwy Pogoni zajmują trzecie miejsce ze stratą aż jedenastu oczek do liderującego Znicza.

Anprel Nowa Wieś

Drużyna z Nowej Wsi zmaga się w tym sezonie z ogromnymi problemami kadrowymi, nie raz zdarzało im się jechać na mecz w dwunastu. Po hucznym awansie zespół Anprela radzi sobie na pięcioligowych boiskach całkiem dobrze, zajmując obecnie 11. miejsce w tabeli.

Milan II Milanówek

Rezerwy Milanu są tylko przetarciem drogi dla bardzo młodych zawodników z Milanówka, którzy aspirują do gry w pierwszej drużynie. „Dwójka” Milanu jest obecnie na przedostatnim miejscu w tabeli, choć wszyscy mają nadzieję, że młoda i waleczna drużyna wydostanie się z dołu tabeli.

GLKS Nadarzyn

Zespół z Nadarzyna kompletnie nie odnalazł się w realiach Ligi Okręgowej. GLKS okupuje ostatnie miejsce w tabeli, mając na koncie tylko jedno zwycięstwo. Młodzi zawodnicy duetu trenerskiego Adrian Zabłocki i Łukasz Majkowski zbierają co tydzień srogie baty od rywali.

FC Komorów

Drużyna z Komorowa zajmuje 8. miejsce w tabeli A Klasy grupy Warszawa IV, tuż za rezerwami LKS Chlebnia. Po gruntownej przebudowie składu, „FCK” próbuje wybudzić się z zimowego snu i odnaleźć swój styl gry.

Piast Piastów

Piast ma za sobą solidnie przepracowany okres przygotowawczy i ze spokojem może podchodzić do rundy wiosennej A Klasy. Podopieczni Adama Sarnackiego znajdują się obecnie na 7. miejscu w tabeli.

Naprzód Brwinów

Zespół Naprzodu gra w tym sezonie niemalże najmłodszym składem w lidze. Dobra forma chłopaków z Brwinowa poskutkowała zauważeniem młodych talentów przez skautów z wyższych lig (z Brwinowa zawodników pozyskała Stal Rzeszów czy Legionovia Legionowo). Naprzód zajmuje w tym momencie 11. miejsce.

Tur Jaktorów

Podopieczni Łukasza Szeligi już w pierwszym spotkaniu rundy wiosennej pokazali wyśmienitą dyspozycję i aspirację o końcowy sukces. Tur znajduje się na 5. miejscu w tabeli B Klasy grupy Warszawa VI ze stratą ośmiu punktów do miejsca premiowanego awansem.

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: