Na A2 dostępne dwie jezdnie.

91 kilometrów autostrady A2 między Łodzią a Warszawą w całości udostępnione kierowcom. Na odc. A ruch odbywa się dwiema jezdniami już od soboty a na odc. C kierowcy jadą całą szerokością trasy od wczoraj. Na obu odcinkach mogą jeszcze występować punktowe zwężenia związane z uzupełnianiem ekranów akustycznych.

Termin zakończenia prac na całej A2 między węzłami w Strykowie i Konotopie upłynął w poniedziałek, 15 października.

Na 30 km odcinku A autostrady A2 od soboty ruch odbywa się pełnym przekrojem jezdni z niewielkimi utrudnieniami w miejscach, gdzie wcześniej ruch pojazdów był przekładany z jednej jezdni na drugą. Do jutra utrudnienia zostaną usunięte. Ze względu na uzupełnianie wypełnień ekranów dźwiękochłonnych należy się tu jeszcze spodziewać punktowych utrudnień, które będą specjalnie oznakowane. Wykonawca musi także dokończyć prace przy punkcie poboru opłat i miejscu obsługi podróżnych.

Z kolei na odcinku C od wczoraj kierowcy mogą korzystać z dwóch nitek trasy. Tu także będą jeszcze występowały miejscowe ograniczenia polegające na zamknięciu na krótkich odcinkach pasa awaryjnego bądź prawego pasa ruchu.  Na odcinku C wykonawca musi jeszcze skończyć prace na węźle drogowym w Wiskitkach. Nie wiadomo na razie, kiedy wykonawcom uda się zakończyć wszystkie prace.

Postępy robót na obu odcinkach są stale monitorowane a wykonawcy mobilizowani są do zwiększenia zaangażowania. Szczegółowe informacje o bieżących warunkach drogowych panujących na wszystkich drogach zarządzanych przez GDDKIA udzielane są całodobowo pod ogólnopolskim numerem infolinii drogowej GDDKiA – 19 111.

 

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: