Strabag Sp. z o.o Budownictwo Infrastruktury, wykonawca autostrady A2 na odcinku D Stryków-Konotopa z sukcesem zakończył odbiór 14 wiaduktów nad autostradą. Kierowcy pojadą tymi obiektami jutro (sobota, 28 kwietnia br.).

Przez cały ostatni tydzień trwał odbiór wiaduktów nad autostradą wybudowanych przez Strabag na odcinku D. Nadzór Budowlany, a także służby takie jak policja i straż pożarna dopuściły obiekty do ruchu. 9 z nich znajduje się bezpośrednio nad autostradą, a 6 na drogach dojazdowych. W pierwszy dzień najdłuższego wolnego weekendu w tym roku, do użytku zostanie oddanych 14 z nich (oprócz wiaduktu położonego nad drogą wojewódzką nr 579). Otwarcie ostatniego wiaduktu Strabaga na A2 planowane jest na przyszły tydzień.

Otwarcie przepraw drogowych to widoczny znak, że budowa naszego odcinka zbliża się na końca. Zdecydowanie ułatwi ruch i prowadzenie prac wykończeniowych w ciągu autostrady - mówi Paweł Antonik, Prezes Strabag Sp. z o.o Budownictwo Infrastruktury.Odcinek D A2 Stryków-Konotopa realizowany przez firmę Strabag ma 17,6 km. Budżet na jego budowę wynosił 527,7 mln zł netto. Prace nad kontraktem realizowanym w formule „Zaprojektuj i zbuduj” prowadzone były w dwóch etapach. Pierwszy – projektowanie – rozpoczął się 5 października 2009 roku, a drugi – budowa – trwa od 12 sierpnia 2010 roku. Całość odcinka ma być oddana do użytku 31 maja br.
Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: