Od czasu wybuchu wojny na Ukrainie obserwujemy niespotykany dotąd wzrost cen na stacjach paliw. Ceny nie zmieniają się już dnia na dzień, a z godziny na godzinę. Dodatkowo na wielu stacjach ciągle brakuje paliwa, w związku z czym koncern PKN Orlen wprowadził nowe limity. Sprawdziliśmy ile kosztuje paliwo w naszej okolicy.

W ostatnim czasie wiele stacji benzynowych przeżywało kryzys zaopatrzeniowy. Aby temu zapobiec, PKN Orlen zdecydował o wprowadzeniu limitów tankowania na swoich stacjach. Chodziło m.in. o to, że pracownicy placówek pozwalali uzupełnianie paliwa jedynie "do baku".   Niestety koncern cały czas zmaga się z niskimi zapasami paliw. Zauważalne jest to też w naszej okolicy. Stąd 8 marca wprowadzono nowe limity

  • 50 litrów w przypadku samochodu osobowego,
  • 100 litrów w przypadku samochodu dostawczego do 3,5 t,
  • 300 litrów maszyny rolnicze, budowlane, leśnictwo, itp.,
  • 500 litrów w przypadku samochodu ciężarowego oraz autobusów.

- Prosimy o tankowanie paliw tylko na bieżące potrzeby, co przełoży się na powrót do pełnej dostępności produktów paliwowych na stacjach PKN ORLEN S.A. - pozwoli nam to szybko i w pełni odbudować zapasy na wszystkich stacjach - zaapelował do swoich klientów koncern.

Od kilku dni po nagłych wzrostach obserwujemy spadki cen ropy. Umacnia się też złotówka. Kiedy te zmiany odczujemy na okolicznych stacjach? W galerii zamieszczamy kilka zdjęć z aktualnymi cenami paliw. Wszystkie zdjęcia pochodzą z 2022-03-10. Ile kosztuje paliwo w Państwa okolicy?

 

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Nowe limit na stacjach benzynowych Orlen


To może Cię zainteresować: