Grodziscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o liczne kradzieże paliwa. 31-latek i 32-latek wpadli podczas spuszczania paliwa z wypożyczonej toyoty. Z zawiadomienia właściciela firmy wynikało, że obaj mężczyźni mogli w ten sposób zabrać z różnych samochodów 840 litrów paliwa. Obaj usłyszeli zarzuty wspólnego popełnienia tych czynów. Dodatkowo jeden z zatrzymanych odpowie za posiadanie amfetaminy.

Gdy tylko do grodziskich policjantów dotarła informacja od pracownika firmy wypożyczającej samochody o możliwej kradzieży paliwa przez klienta, natychmiast na wskazane miejsce została skierowana załoga patrolowa. Na poboczu jednej z grodziskich ulic policjanci zauważyli dwie osoby stojące przy zaparkowanej firmowej toyocie. Szybko okazało się, że obok auta stoi bańka do połowy wypełniona paliwem. Pojemniki pełne takiego samego płynu funkcjonariusze znaleźli także w stojącym w pobliżu samochodzie. Właściciel wypożyczonego pojazdu, który także dotarł na miejsce, potwierdził policjantom, że ci mężczyźni mogli dokonać szeregu kradzieży paliwa z jego firmy.

Obaj podejrzani  zostali zatrzymani. Podczas przeszukania przy 31-latku funkcjonariusze znaleźli torebkę z amfetaminą. W trakcie wykonywanych czynności dochodzeniowo-śledczych policjanci potwierdzili, że 31-latek i 32-latek od kilku dni wypożyczali auta z tej samej firmy, a następnie tankowali kartą paliwo, które zabierali dla siebie. W ten sposób mogli ukraść nawet 840 litrów paliwa. Właściciel firmy wycenił swoje straty na ponad 4 tysiące złotych.

Obaj zatrzymani usłyszeli zarzuty wspólnego dokonywania kradzieży. Mężczyźni przyznali się do winy. 31-latek dodatkowo odpowie za posiadanie narkotyków.

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: