Pod koniec lutego, otwarte zostały oferty we wspólnym przetargu Żyrardowa, Grodziska Mazowieckiego i Pruszkowa na dostawę sześciu elektrobusów i infrastruktury do ładowania. O zamówienie ubiega się jeden dostawca pojazdów i dwóch producentów ładowarek.

W ramach programu Zielone Płuca Mazowsza, wspomniane miasta połączyły siły i ogłosiły wspólny przetarg, w celu osiągnięcia lepszych cen. Jest to chyba pierwsza tego typu inicjatywa w naszym kraju. Zamówienie jest podzielone na dwie części. Przedmiotem pierwszej jest dostawa sześciu autobusów elektrycznych (po dwa na miasto) wraz z dodatkowym wyposażeniem, usługami serwisu gwarancyjnego oraz pogwarancyjnego i usługą szkolenia z obsługi oraz naprawy pojazdu. Zamawiający wymagają autobusów o długości 8,5-10,0 m, mieszczących co najmniej 50 pasażerów. Przedmiotem drugiej części jest dostawa stacji ładowania autobusów elektrycznych.

Na dostawę autobusów zdecydowała się jedynie firma Solaris & Coach. Zaproponowała kwotę około 12,9 mln zł. Pula środków przewidziana na ten cel wynosi jednak 11,8 mln zł. Warto jednak zaznaczyć, że władze Grodziska Maz. już poinformowały, że autobusy z logiem jamnika pojawią się na grodziskich drogach.

W części dot. infrastruktury do ładowania wpłynęły dwie oferty. Medcom wycenił usługi na 1,092 mln zł, a Ekoenergetyka-Polska na 1,059 mln zł.
Na realizację zamówienia przeznaczono 12 miesięcy.

 

Polub nas na Facebook