Spadł pierwszy tej zimy śnieg. Jak co roku zaskoczył drogowców, ale do tego się już przyzwyczailiśmy. Niestety parę centymetrów śniegu i temperatura na minimalnym minusie niemalże sparaliżowała też kolej. Aż strach się bać co się stanie, gdy zima na dobre się rozpocznie.

W dniu wczorajszym na trasach prowadzących do Żyrardowa i Sochaczewa były tylko 4 awarii, które przez większość dnia uprzykrzały życie pasażerom:

 • 11:01: Na odcinku Błonie - Teresin Niepokalanów nastąpiła awaria urządzeń sterowania ruchem kolejowym.
  Pociągi na tym odcinku (w obu kierunkach) muszą kursować ze zmniejszoną częstotliwością i ograniczoną prędkością i z tego względu na trasie Warszawa - Łowicz nastąpić kilkunastominutowe opóźnienia. Opóźnienia mogą ulegać zmianie.
 • 11:27:  Z powodu awarii sieci trakcyjnej na odcinku Warszawa Włochy - Warszawa Zachodnia jeden tor został zamknięty i wyłączony z ruchu.
  Pociągi będą kierowane innym torem - zmiany w organizacji ruchu mogą spowodować kilkuminutowe opóźnienia pociągów z kierunku Grodziska Mazowieckiego, Skierniewic, Sochaczewa.
 • 12:19: Z powodu trudnych warunków atmosferycznych oraz wywołanych nimi awarii sieci trakcyjnej, urządzeń sterowania ruchem kolejowym oraz taboru w dniu 29.10 pociągi kursujące na węźle warszawskim mogą być opóźnione.
  Opóźnienia mają miejsce głownie na liniach: Warszawa - Skierniewice, Warszawa - Łowicz, Warszawa - Radom, Warszawa - Małkinia.
  Opóźnienia nie przekraczają kilkunastu minut, w niektórych przypadkach opóźnienia mogą wynosić nawet 30 - 60 minut. Opóźnienia mogą ulegać zmianie.
 • 17:13: Na przystanku Warszawa Włochy nastąpiła awaria składu pociągu nr 70340 rel. Tłuszcz (15:01) - Grodzisk Mazowiecki (16:49). Z powodu awarii pociągi z Warszawy w kierunku Skierniewic i Łowicza mogą być opóźnione ponad 30 minut. Opóźnienia mogą ulegać zmianie.

Czy powyższe problemy są zwiastunem kolejowego armagedonu, który może nasz czekać tej zimy, czy tylko sygnałem do oprzytomnienia dla kolejarzy?Miejmy nadzieję, że osoby odpowiedzialne za infrastrukture techniczną potraktują je poważnie i mieszkańcy naszego regionu będą mogli tej zimy spokojnie dojeżdżać i wracać z pracy.

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: