W ostatnich dniach spływają do nas kolejne informacje o coraz bliższym uruchomieniu kolejnych Punktów Szczepień Populacyjnych. Wkrótce będziemy mogli zapisać się na szczepienia w grodziskim punkcie drive-thru, nowym punkcie w Brwinowie i Jaktorowie.

Najprawdopodobniej w tym tygodniu ruszą szczepienia w punkcie zlokalizowanym w brwinowskiej hali sportowej przy ul. Moczydłowskiego 2. Punkt został odebrany przez NFZ pod koniec kwietnia br., a w ostatnich dniach Burmistrz Arkadiusz Kosiński poinformował, że dla punktu przyznano 2500 szczepionek tygodniowo.

W najbliższych dniach powinien ruszyć też grodziski punkt drive-thru. Jedyny punkt, w którym będziemy mogli zaszczepić się bez wychodzenia z samochodu! Punkt został odebrany przez NFZ 6 maja. Zlokalizowany jest w Szczęsnem na parkingu przy świetlicy.

Bardzo dużym, pozytywnym zaskoczeniem dla nas była informacja, że Punkt Szczepień Populacyjnych powstanie też w Jaktorowie i to przy wsparciu lokalnego centrum medycznego. Jest to jedyny taki punkt, jaki znamy, zorganizowany w małej gminie wiejskiej. W kwietniu zgłoszony został punkt byłego gimnazjum przy ul. Chełmońskiego 4, a w miniony piątek odbyła się wizytacja przedstawicieli NFZ. Prace przygotowawcze trwały kilkanaście dni, czego efektem było niestwierdzenie podczas dzisiejszej kontroli NFZ żadnych rozbieżności między stanem faktycznym, a wymaganymi warunkami do otwarcia punktu. Punkt będzie miał możliwość obsługi do 200 osób dziennie. Aktualnie gmina oczekuje informacji o terminie dostawy szczepionek.

Warto zaznaczyć, że władze Pruszkowa i Piastowa też podjęły działania w celu utworzenia Punktów Szczepień Populacyjnych. NFZ nie wyraził jeszcze zgody na otwarcie tych punktów.

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: