Nowa fala rozkręca się

Jeszcze nie zakończyła się 4 fala epidemii, a rozpoczęła się kolejna, wywołana mutacją wariantu OMNICRON. W ostatnich dniach stycznia zaobserwowaliśmy liczby zachorowań nienotowane wcześniej w naszej okolicy, a to, jak zapowiadają eksperci, dopiero początek.

W pierwszym, tegorocznym numerze O! nie mamy dobrych wiadomości dotyczących pandemii! Niestety, jest to dopiero początek kolejnej fali i obserwując wiele zachowań, zmęczonych już pandemią mieszkańców naszych okolic i bezradnością władz, trudno jest patrzeć pozytywnie w najbliższą przyszłość. Z osobami chorymi, nienoszącymi maseczek możemy mieć nieświadomie styczność w każdym momencie. Choć sami nie będziemy mieć objawów COVID, możemy zakażać inne osoby. Dlatego, oprócz przestrzegania zasad, ważna jest możliwość łatwego testowania. Jak to wygląda w naszej okolicy?

Wielokrotnie w ostatnich dniach, osoby związane z naszą redakcją miały styczność z osobami zarażonym COVID. Na szczęście do niedawna zapisy na testy PCR nie były problemem i każdy mógł to zrobić niemal z dnia na dzień, kontaktując się z lekarzem pierwszego kontaktu, czy wypełniając krótką ankietę na Internetowym Koncie Pacjenta. Niestety, takie skierowanie na testy wiąże się z przynajmniej dwudniową kwarantanną – od otrzymania skierowania na test do otrzymania jego wyniku. Do samych testów nie było też wyjątkowo długich kolejek. Sytuacja ta nieco skomplikowała się w ostatnich dniach, jednak jedną z metod walki z pandemią ma być ułatwienie dostępu do darmowych testów w aptekach.
Wielu naszych czytelników zapewne zastanawia się, GDZIE na terenie powiatu grodziskiego i pruszkowskiego taki test można wykonać. Otóż w południe, w poniedziałek  31 stycznia 2022 r. testy te można było wykonać w JEDNEJ aptece w Brwinowie. Warto zauważyć też, że testów tych nie wykonamy tam „od ręki”. Jak udało się dowiedzieć naszej redakcji, ze względów bezpieczeństwa należy umówić się na testy. Nie udało nam się to tego samego dnia, ale bez problemu umówiliśmy się na test w dniu następnym. Wyniki otrzymujemy w przeciągu kilkunastu minut od wykonania testów.

W momencie publikacji artykułu testy można było wykonać też w drugiej aptece w Brwinowie lub najbliżej w naszej okolicy w Żyrardowie i w kilku punktach w Warszawie. Dane aptek zamieszczamy poniżej:

Brwinów:
Apteka Przy Alfie, Powstańców Warszawy 8A/1, tel. 227293091
Pharmaplus Latoszek, Armii Krajowej 3/10, tel. 224150203

Żyrardów: Apteka "ESKULAP", Filipa de Girarda 17, tel. 512732732

Warszawa:
Pharma Odyn Sp. z o.o., Siedmiogrodzka 1/U10, tel. 222585108
APTEKA PRIMA, Pańska 61, 221273997
Apteka RMS, Wilcza 31, tel. 226228971
APTEKA MEDICOVER, Puławska 278, 668176540

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: