Od 1 kwietnia 2022 r. COVID-19 jest przez polski system zdrowia traktowany jako zwykła choroba zakaźna. Zmieniają się w związku z tym zasady testowania i postępowania w przypadku choroby.

Od początku kwietnia nie pójdziemy już na bezpłatne testy tak, jak do tej pory. – Od 1 kwietnia 2022 r. zostaje wstrzymane odrębne finansowanie procedury wykonywania testów do diagnostyki SARS-CoV-2 przez apteki ogólnodostępne, laboratoria i mobilne punkty pobrań, a także inne podmioty lecznicze włączone w system testowania z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 – poinformował NFZ.

W praktyce oznacza to, że wszystkie podmioty wykonujące testy do diagnostyki SARS-CoV-2, takie jak: apteki ogólnodostępne, laboratoria i mobilne punkty pobrań, a także podmioty lecznicze, wstrzymują działalność. Każdy, kto będzie chciał sprawdzić, czy jest chory na Covid-19, będzie musiał wykonać test antygenowy lub PCR na własny koszt lub na zlecenie lekarza POZ, tak jak każde inne badania.

Zamknięte zostały już punkty testowania w Szpitalu Powiatowym w Pruszkowie. W Szpitalu Zachodnim w Grodzisku Maz. istnieje możliwość odpłatnego wykonania testu PCR w kierunku COVID-19 w Zakładzie Mikrobiologii (II piętro) w godzinach:

  • poniedziałek – piątek 8.00 – 13.00
  • sobota – niedziela 8.00 – 12.00

Z końcem marca zakończył swą działalność punkt szczepień w Mediatece i został przeniesiony pod adres T. Bairda 40a.

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: