Poszukiwany listem gończym zatrzymany w sklepie bez maseczki

Aż 3 podstawy do zatrzymania miał 66-latek, wobec którego interweniował dzielnicowy z Podkowy Leśnej. Policjant zareagował na łamanie przez mężczyznę obowiązku używania maseczki ochronnej w placówce handlowej. Poszukiwany listem gończym trafił już do aresztu śledczego, gdzie odbędzie karę wyznaczoną przez sąd.

W czasie kontroli jednej z placówek handlowych w Podkowie Leśnej dzielnicowy zauważył osobę, która nie miała zasłoniętych ust i nosa. Policjant podjął interwencję wobec mężczyzny. Podczas sprawdzania jego danych okazało się, że nie skończy się na ukaraniu mandatem za łamanie nakazu korzystania z maseczki ochronnej w przestrzeni publicznej.

Z policyjnego systemu wynikało, że 66-latek jest poszukiwany listem gończym przez Sąd Rejonowy w Bydgoszczy w celu doprowadzenia do jednostki penitencjarnej. Na polecenie innego sądu i prokuratury były prowadzone także poszukiwania mężczyzny w celu ustalenia miejsca jego pobytu.

Funkcjonariusz nałożył mandat karny, a następnie zatrzymał mężczyznę, który po przekonwojowaniu do aresztu śledczego odbędzie tam wyznaczoną przez sąd karę 6 miesięcy pozbawienia wolności.

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: