O 9.00 dyżurny grodziskiej komendy odbiera informację o zaginięciu w lesie dwóch osób. 12-letnie dziecko pilnie potrzebuje przyjąć leki. W pobliżu miejsca zaginięcia jest zbiornik wodny. Do przeszukania jest bardzo duży obszar lasu w Makówce. Taki scenariusz miały zorganizowane we wtorek ćwiczenia dowódczo-sztabowe, przeprowadzone przez grodziskich policjantów przy współudziale funkcjonariuszy straży pożarnej, straży miejskiej, służb medycznych i leśnych. Działania miały na celu wypracowywanie jeszcze lepszej współpracy wszystkich służb, które podejmują czynności w realnych sytuacjach zagrożenia.

Celem zorganizowanych przez grodziskich policjantów ćwiczeń dowódczo-sztabowych było doskonalenie praktycznych działań w zakresie poszukiwań osób zaginionych oraz współdziałania z innymi służbami w takich sytuacjach. Opracowany scenariusz przewidywał poszukiwanie w dużym kompleksie leśnym ze zbiornikiem wodnym zaginionej 12-letniej dziewczynki, która pilnie potrzebowała podania leku na cukrzycę oraz jej mamy.

Oprócz będących w służbie policjantów z grodziskiej komendy, do udziału w działaniach poszukiwawczych zostali wezwani strażacy, strażnicy miejscy oraz ratownicy medyczni i przedstawiciele służb leśnych. W działaniach wykorzystany został dron, obsługiwany przez grodziskich strażników miejskich oraz łódź straży pożarnej.

Ćwiczenia zakończyły się odnalazieniem w lesie zaginionych osób, którym szybko udzielono potrzebnej pomocy. Takie działania służą wypracowywaniu jeszcze lepszej współpracy wszystkich służb, które podejmują czynności w realnych sytuacjach zagrożenia.

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Ćwiczenia służb w zakresie poszukiwań osób zaginionych


To może Cię zainteresować: