Poszukiwany wpadł za brak maseczki

Dzielnicowi zatrzymali 30-latka. Mężczyzna był poszukiwany przez sąd celem odbycia kary pozbawienia wolności. Wpadł podczas legitymowania z powodu braku maseczki.

Wczoraj  dzielnicowi z Pruszkowa podczas kontroli dotyczących łamania obostrzeń, w kolejce WKD zauważyli mężczyznę bez osłoniętych części twarzy. Mężczyzna podróżował transportem publicznym, nie zważając na obowiązujące obostrzenia dotyczące zasłaniania ust i nosa. Wobec takiej lekkomyślności mundurowi nałożyli na mężczyznę mandat karny za nie stosowanie się do obowiązku zasłaniania części twarzy w przestrzeni publicznej.

Funkcjonariusze sprawdzili dane mężczyzny w policyjnych systemach informatycznych. Okazało się, że 30-latek jest poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Pruszkowie celem odbycia kary więzienia. Mężczyzna został zatrzymany i zgodnie z dyspozycją sądu trafił do zakładu penitencjarnego.

Kolejny raz apelujemy o rozsądek i stosowanie się do wprowadzonych obostrzeń. Każda osoba w miejscu publicznym musi nosić maseczkę, która zakryje zarówno usta, jak i nos. Obowiązek dotyczy wszystkich, którzy znajdują się na ulicach, w urzędach, sklepach, czy miejscach świadczenia usług. Policyjne kontrole mają wesprzeć personel medyczny w zminimalizowaniu ilości osób zakażonych.

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: