Tylko podczas wczorajszej służby policjanci z grodziskiej komendy zatrzymali 5 osób ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości. Mężczyźni w wieku od 30 do 50 lat byli poszukiwani przez sądy i prokuratury za czyny popełnione w przeszłości. Trzech z nich trafiło już do aresztów śledczych, gdzie odbędą wyznaczone im kary.

Podczas codziennej służby policjanci przeprowadzają czynności wobec różnych osób.  W każdej sytuacji potwierdzają tożsamość uczestników interwencji poprzez legitymowanie ich. Ta najczęściej wykonywana przez funkcjonariuszy czynność  służbowa czasem kończy się zatrzymaniem  osoby.  Tylko wczoraj grodziscy policjanci na terenie powiatu dokonali aż pięciu takich zatrzymań. Sprawdzani w różnych okolicznościach  mężczyźni okazali się poszukiwani za bezprawne czyny popełnione w przeszłości.

Jedną z osób, którą legitymowali wczoraj milanowscy policjanci był 38-latek. Podczas sprawdzania danych okazało się, że mężczyzna jest poszukiwany do odbycia kary 1 roku pozbawienia wolności za kradzież. Zatrzymaniem zakończyła się również interwencja wobec  50-latka na terenie podgrodziskiej miejscowości. Sąd w Żyrardowie wydał nakaz doprowadzenia go do aresztu śledczego na 4 miesiące. Legitymowanego na terenie grodziskiej gminy 47-latka także czeka trzymiesięczny pobyt w areszcie jako zastępcza kara za niestosowanie się do sądowego zakazu. Wszyscy trzej mężczyźni trafili już do jednostek penitencjarnych, gdzie będą odbywać kary za swoje wcześniejsze przestępcze zachowania.

Przed konsekwencjami prawnymi nie ukrywa już się także 43-letni mieszkaniec Grodziska Maz., wobec którego warszawski sąd wydał nakaz doprowadzenia do jednostki penitencjarnej lub opłacenia grzywny za wykroczenia. Mężczyzna w obecności grodziskich funkcjonariuszy skorzystał z tej drugiej możliwości i uwolnił się od wykonania kary aresztu. Policjanci grodziskiego ruchu drogowego zakończyli także poszukiwania 30-latka z jaktorowskiej gminy. Dzięki wczorajszemu zatrzymaniu na drodze Prokuratura Rejonowa w Żyrardowie w najbliższym czasie pozna miejsce pobytu mężczyzny, które jest potrzebne do wykonania z nim czynności prawnych.

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: