Zmiany w kursowaniu pociągów Kolei Mazowieckich od 12 października 2014 r.

W okresie 12 października – 13 grudnia 2014 r. w związku z pracami modernizacyjnymi prowadzonymi przez zarządcę infrastruktury PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. będzie obowiązywał zmieniony rozkład jazdy pociągów Kolei Mazowieckich.

W związku z wymianą rozjazdów w stacji Warszawa Zachodnia wystąpią utrudnienia w ruchu pociągów na odcinku Warszawa Zachodnia – Warszawa Wschodnia:

 1. część pociągów będzie kursować w skróconej relacji do/z stacji Warszawa Zachodnia;
 2. część pociągów będzie kursować w skróconej relacji do/z stacji Warszawa Wschodnia;
 3. część pociągów będzie kursować przez Warszawę Centralną.

Ruch pociągów będzie prowadzony po jednym czynnym torze na średnicy:

 1. a) podmiejskiej:
  • - od 24 do 27 października w godz. 22:00-5:00;
  • - 21, 22, 28 i 29 listopada w godz. 22:00-6:00;
  • - 23 i 30 listopada w godz. 22:00-5:00;
 2. b) dalekobieżnej:
  • - od 14 do 17 października w godz. 0:01-5:00;
  • - od 17 do 20 października w godz. 22:00-5:00;
  • - od 24 do 26 października w godz. 22:00-6:00;
  • - od 21 do 24 listopada w godz. 22:00-6:00.

Na linii nr 1 Warszawa – Skierniewice kontynuowane będą prace modernizacyjne, w związku z czym pasażerów czekają następujące zmiany w rozkładzie jazdy:

 1. będą obowiązywać częste zmiany w rozkładzie jazdy ze względu na dużą liczbę krótkotrwałych zamknięć;
 2. znaczna część pociągów będzie odwołana;
 3. część pociągów będzie kursować w skróconej relacji;
 4. będzie uruchomiona zastępcza komunikacja autobusowa.

Na linii nr 2 Warszawa – Łuków kontynuowane będą prace modernizacyjne na odcinku Siedlce - Łuków w związku z przebudową stacji Siedlce.

W związku z modernizacją linii nr 6 Warszawa - Małkinia od 12 października zamknięte zostaną oba tory na odcinku Tłuszcz - Łochów, w zamian będzie kursowała zastępcza komunikacja autobusowa, w związku z czym podróżnych czekają utrudnienia związane z przesiadką na stacji Łochów i Tłuszcz z pociągu na autobus i odwrotnie. Według obecnej wiedzy przerwa w ruchu potrwa do końca RJP 2014/2015, czyli do 12 grudnia 2015 r. Zostaną uruchomione autobusy:

 • bezpośrednie dla pasażerów z odcinka Małkinia – Łochów, które będą skomunikowane z pociągami Kolei Mazowieckich w stacji Tłuszcz i Łochów;
 • zatrzymujące się na wszystkich przystankach na odcinku Łochów – Tłuszcz, dla mieszkańców zamieszkałych na odcinku Barchów – Chrzęsne, które będą skomunikowane z pociągami Kolei Mazowieckich w stacji Tłuszcz.

Aktualnie prowadzone są prace modernizacyjne na odcinku Wołomin – Tłuszcz i będą one w dalszym ciągu kontynuowane, co spowoduje następujące utrudnienia w kursowaniu pociągów:

1) część pociągów będzie odwołana na odcinku Wołomin – Tłuszcz;

2) pociągi w relacji Warszawa Wileńska – Małkinia będą odwołane na odcinku Tłuszcz - Łochów;

3) będzie uruchomiona zastępcza komunikacja autobusowa na odcinku Wołomin – Tłuszcz oraz Łochów – Tłuszcz.

Na linii nr 7 Warszawa – Dęblin wystąpią utrudnienia w kursowaniu pociągów. Będzie zamknięty jeden z torów na szlaku:

1) Warszawa Falenica – Otwock od 13 do 19 października – część pociągów będzie odwołana;

2) Warszawa Wawer – Warszawa Falenica – Otwock w dniach od 20 do 27 października – część pociągów będzie odwołana;

3) Warszawa Wawer – Otwock w dniach 8, 9, 15 i 16 listopada – część pociągów będzie odwołana.

Na linii nr 9 Warszawa – Działdowo kontynuowane będą prace modernizacyjne, w związku z czym ruch pociągów na odcinku Mława - Iłowo prowadzony będzie wahadłowo po jednym czynnym torze. Spowoduje to zmiany w godzinach kursowania niektórych pociągów. Ponadto w związku z niezbędnymi pracami utrzymaniowymi infrastruktury kolejowej pociągi wieczorne i nocne będą miały częste zmiany w rozkładzie jazdy.

Na linii nr 29 Ostrołęka – Tłuszcz wystąpią utrudnienia w kursowaniu pociągów. Będą odwołane pociągi na odcinku Pasieki - Przetycz od 13 do 24 października w dni robocze, w zamian będzie uruchomiona zastępcza komunikacja autobusowa.

Na linii nr 31 Siedlce – Czeremcha wystąpią utrudnienia w kursowaniu pociągów. Będą odwołane pociągi na odcinku Siedlce Baza - Siedlce od 12 października do 10 listopada, w zamian będzie uruchomiona zastępcza komunikacja autobusowa.

Na linii nr 33 Kutno - Sierpc wystąpią utrudnienia w kursowaniu pociągów. Będą odwołane pociągi na odcinku Kutno – Strzelce Kujawskie od 15 do 17 listopada, w zamian będzie uruchomiona zastępcza komunikacja autobusowa.

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: