22 października 2016 r., w Zespole Szkół nr 1 przy ul. Piasta, licznie zebrani sympatycy Cappelli Milanoviensis mieli okazję uczestniczyć we wspaniałym koncercie  jubileuszowym, w którym poza  Jubilatkami mogli wysłuchać utworów w wykonaniu licznego grona utalentowanych przyjaciół zespołu.

Cappella Milanoviensis, wraz z jej założycielem panem Darkiem Biernackim, od 10 lat uświetnia swoim śpiewem różnego rodzaju imprezy w Milanówku i okolicznych miejscowościach. Na stałe współpracuje z Milanowskim Centrum Kultury. Tak więc przed koncertem były podziękowania, życzenia i kwiaty od burmistrz Wiesławy Kwiatkowskiej, przewodniczącej Rady Miasta Małgorzaty Trębińskiej, MCK i przyjaciół, a także dyplomy od Milanowskiego Towarzystwa Letniczego (dawniej TMM), którego 4 śpiewające panie, jak zaznaczył pan Andrzej Pettyn - są wieloletnimi członkami.

Koncert, prowadzony przez pana Darka Biernackiego z Remigiuszem, rozpoczęła  Barkarolą z I aktu opery "Opowieści Hoffmanna" J. Offenbacha - Capella Milanoviensis w składzie: Maria Wdowiak – sopran, Gabryiela Barkan - tenor, drugi sopran, Hanna Makulec – mezzosopran i Maryla Lasia – alt.

W trakcie koncertu słyszeliśmy jeszcze wielokrotnie Capellę Milanoviensis, w bardzo różnorodnym repertuarze. Między utworami proponowanymi przez zespół,  z dużą przyjemnością słuchaliśmy utworów śpiewanych przez przyjaciół: pełną temperamentu Milę Wdowiak-Żerańską; Elę Siwek w repertuarze Anny German, Barbarę Wałaszek akompaniującą sobie na gitarze w dwóch pieśniach Okudżawy; młodziutką Kalinę Fedorec, Zuzannę Wojtczak, Annę Kraszewską i oczywiście pana Darka Biernackiego, który z temperamentem zaśpiewał między innymi „Baby ach te baby”, piosenkę którą w swoich repertuarach mieli Eugeniusz Bodo, a także Ryszard Rynkowski  i Andrzej Zaucha. Do repertuaru Zauchy sięgnął również Marcin Lasia, który poza tym, że akompaniował artystom na skrzypcach, to wspaniale wykonał „Bądź moim natchnieniem”, dedykując ten piękny utwór swojej mamie Maryli i jej koleżankom z Cappelli Milanoviensis.

Poza panem Marcinem, artystom akompaniowali na fortepianie: panie Alicja Brzeska i Elżbieta Bartosik oraz pan Jerzy Smolarek.

Z krótkiego wywiadu , który przeprowadziła z paniami z Cappelli Milanoviensis pani Elżbieta Abramczuk-Kalinowska Zastępca Dyrektora MCK dowiedzieliśmy się, że wszystkie panie lubią czytać, pani Maria nie może usiedzieć w miejscu więc bierze udział w różnych heppeningach, pani Gabryiela interesuje się polityką i karmi koty, zaś wszystkie marzą o tym by jak najdłużej śpiewać razem i mieć wielu sympatyków. Ktoś z sali poszerzył te marzenia o występ w La Scali.

Pan Darek Biernacki nie tylko śpiewał i współprowadził koncert, ale również wspominał jego powstanie kiedy to zbierał pieniądze na tablicę upamiętniającą tenora Stanisława Gruszczyńskiego, a także śpiewającą przez kilka lat w Cappelli Milanoviesis panią Joannę Drabarek, obdarzoną pięknym altem.

Koncert i spotkanie z sympatykami zakończyła lampka wina musującego.

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: 10-lecie Cappelli Milanoviensis


To może Cię zainteresować: