Bądźmy razem w bólu i w pracy

Tymi słowami kończył homilię wygłoszoną w czasie Mszy Żałobnej, odprawionej 12 kwietnia o godzinie 18:00 w kościele parafii św. Jadwigi Śląskiej w Milanówku, proboszcz  prałat Stanisław Golba. Msza była odprawiona w intencji wszystkich Ofiar sobotniej katastrofy samolotu prezydenckiego, a w szczególności w intencji jednej z nich - chorążego Jacka Surówki, mieszkańca Milanówka. 

W mszy św. uczestniczyli liczni mieszkańcy miasta, w tym burmistrz Jerzy Wysocki, wicestarosta Andrzej Składanek, wielu radnych, przedstawiciele organizacji pozarządowych, uczniowie milanowskich szkół, harcerze.
Po mszy  hołd ofiarom, oddali artyści z Milanówka i przyjaciele miasta Justyna Reczeniedi (sopran) - Ave Maria  (J.S.Bach/Ch.Gounod); Capella Milanoviensis - Adagio g-moll (T. Albinoni); Dariusz Biernacki (baryton) „U stóp krzyża” (muzyka F. Chopin, tekst M. Radziszewski); Lena Ledoff (fortepian) - Mazurek a-moll op. 17 nr 4 (F.Chopin); Joanna Morska (skrzypce) – „Melodia” (K. W. Gluck) Lena Ledoff (fortepian) - Nokturn e-moll op. 72 nr 1 - Pośmiertny (F. Chopin); Piotr Antoni Sawicki (acapella) - Amazing Grace (J. Newton).

Następnie uczestnicy mszy przeszli na Plac Stefana Starzyńskiego, gdzie  zapalono  znicze pod Pomnikiem Bohaterów i wpisywano się do wyłożonej  księgi pamiątkowej.
W kolejne dni tygodnia księga będzie dostępna w budynku B Urzędu Miasta w godzinach 8.00-16.00, a w sobotę i niedzielę w kościele pw. św. Jadwigi Śląskiej.

Chorąży Jacek Surówka mieszkał w Milanówku od 2 lat.  Urodził się w Krakowie w 1974 r. Interesował się motoryzacją, biegle znał trzy języki. Był wolontariuszem jednej z fundacji zajmujących się opieką nad niepełnosprawnymi dziećmi. W służbie jako oficer ochrony w BOR od dziewięciu lat. Miał 36 lat.

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Msza Żałobna


To może Cię zainteresować: