Zapraszamy na fotorelację z Dni Milanówka, które odbyły się w upalny weekend 31 sierpnia i 1 września. Upał trochę przeszkadzał, kilka pozycji programu zostało zrealizowanych w godzinach późniejszych. Niemniej wbrew pogodzie teren Stadionu Turczynek odwiedziło bardzo wiele osób, cieszących się z powrotu dawnej, sprawdzonej formy a wieczorem teren koncertu wypełnił się po barierki.

Kibiców piłki nożnej ucieszył wynik meczu IV kolejki Ligi Okręgowej, rozegranego przez KS Milan z KS Teresin. KS Milan wygrał wynikiem 4:2. Gratulacje.

Dzieci miały wiele radości: malowanie buziek, bańki mydlane, gry i tańce, warsztaty rysunku, możliwość gry na różnych instrumentach i oczywiście dmuchańce. Przychodziły całe rodziny, a w grach i tańcach często uczestniczyły dzieci razem z rodzicami.  Pewien problem mogli mieć rodzice próbujący wytłumaczyć swoim pociechom, że nie koniecznie trzeba kupić wszystko co oferują. A oferta była bardzo szeroka.

Spragnieni mogli skorzystać z napojów serwowanych przez Milanowskie Przedsiębiorstwo Wodno-Kanalizacyjne, a ci którzy pragnęli ochłody mogli wejść pod deszczownię uruchomioną przez Ochotniczą Straż Pożarną. Chcący zaspokoić większy głód mogli skorzystać z oferty food tracków, czy zjeść kiełbaskę z grilla.

Zainteresowani sztukami walki podziwiali pokaz karate w wykonaniu utytułowanych zawodników, w tym: Dominika Seroki (Mistrz Świata 2013), Piotra Słabego (Wicemistrza Europy) i Doroty Królak (Mistrz Polski 2014). Na torze znajdującym się nieopodal stadionu można też było podziwiać popisy zawodników Freestyle Motocross, w tym mieszkańca Milanówka Rafała Białego.

Część artystyczną Dnia Milanówka rozpoczął koncert Milanowskiej Orkiestry Dętej, po której zagrały dwa zespoły muzyczne – Nopen`N`Dot, oraz Florence Jenkins Project. Na zakończenie dnia wystąpiła gwiazda Dni  Milanówka – zespół Varius Manx z Kasią Stankiewicz.

Dni Milanówka zmieniają swoją formę. Koncepcja stylistyki lat 20-30, zaproponowana na początku minionej kadencji władz samorządowych, dała „efekt WOW” i powiew świeżości. Niestety, jak powiedział klasyk nieważne jak się zaczyna – ważne jak się kończy, a wałkowanie przez kilka lat tego samego pomysłu było "niejadalne". Po bardzo obiecującym początku mamy nadzieję, że święto to co roku mile nas zaskoczy.

1 września, w programie Dni Milanówka, ale także w programie obchodów 80 rocznicy wybuchu II Wojny Światowej, znalazł się Koncert Chopinowski pianisty Marka Bracha i Warsaw Opera Quartet. Ten wspaniały koncert opisaliśmy w artykule „Nie wolno nam utracić pamięci”.

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Dni Milanówka powróciły na Turczynek


To może Cię zainteresować: