Za Pomnikiem Bohaterów, a potem na terenie Basenu odbyły się dwa plenerowe koncerty „Opera, operetka, musical i piosenka” w wykonaniu najpiękniejszych głosów kobiecych oraz  koncert Zespołu Sorry Boys.  Drugi koncert również się odbył, podobno nawet nie przeszkodził padający deszcz.

Jak powiedziała prowadząca koncert Aleksandra Novina – Chacińska, jest to kolejny koncert z cyklu „Klasyka w Starym Kinie”. Aleksandra Novina - Chacińska jest wspaniałą śpiewaczką (sopran), która do Milanówka zaprasza wokalistów obdarzonych wspaniałymi głosami. Koncerty mają być kontynuowane w Starym Kinie.  Razem z prowadząca wystąpiły: Karolina Benke, Paulina Makulska, Iwona Siwiec, Ada Stasiukiewicz.
Śpiewaczkom akompaniowała prof. Ewa Szpakowska, z którą od wielu lat współpracuje Aleksandra Novina – Chacińska. Usłyszeliśmy kompozycje Giacomo Puciniego, Johanna Straussa, Imre Kalmana i Franza Lehara.

Mimo silnego wiatru powodującego, że jedna ze śpiewaczek musiała przytrzymywać nuty akompaniującej, publiczność prosiła o bis. Na bis usłyszeliśmy „Przetańczyć całą noc” z musicalu „My Fair Lady” (kompozycja Fredericka Loewe) w wykonaniu Aleksandry Novina – Chacińskiej.  

 

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Dzień Milanówka – koncertowo


To może Cię zainteresować: