Finał XVI Edycji Milanowskiego Liścia Dębu

11 listopada, jak zwykle w Święto Niepodległości, w Starym Kinie odbył się Finał XVI Edycji Milanowskiego Liścia Dębu. To wyjątkowe wyróżnienie w tym roku otrzymały dwie mieszkanki naszego miasta: Hanna Młynarska i Monika Piekut. Poza tym wielu utalentowanym, młodym  mieszkańcom naszego miasta lub chodzącym do milanowskich szkół, wręczono stypendia motywacyjne. Wyróżnienie „Milanowski Liść Dębu” oraz stypendia motywacyjne wręczał burmistrz Piotr Remiszewski.

Na początek kilka słów o wyróżnieniu. Otrzymują je osoby fizyczne, które działają na rzecz społeczności milanowskiej. Poza statuetką, osoby którym przyznano zaszczytne wyróżnienie, otrzymują certyfikat potwierdzający przyznane wyróżnienie oraz miniaturę liścia dębu, którą podczas uroczystości przypina wyróżnionym burmistrz.

A teraz krótka charakterystyka wyróżnionych w tym roku. Hanna Młynarska – „poza pracą zawodową pracuje społecznie, angażując się w różnorodne działania na rzecz mieszkańców i osób starszych, pomoc osobom słabszym, niewydolnym i niepełnosprawnym, działając także na rzecz Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych” (to fragment cytatu z opinii 2 mieszkanek Milanówka). Poza tym „ z okazji 25-lecia polskiej transformacji, za wieloletnią bezinteresowną działalność na rzecz społeczności lokalnych, za trud i czas poświęcony na organizację wielu ciekawych przedsięwzięć społecznych”, podziękowali Hannie Młynarskiej (w 2014 r.) Minister Pracy i Polityki Społecznej – Władysław Kosiniak-Kamysz oraz Wicepremier i Minister Gospodarki – Janusz Piechociński. Jest jeszcze wiele innych podziękowań: z 2012 r,  2 z 2017r, z 2019 r i z 2020r.

Druhna harcmistrz Monika Piekut „jest rodowitą milanowianką. Od 38 lat jest instruktorem aktywnie pracującym w ZHP, Hufcu im. Janusza Kusocińskiego w Milanówku. Pełniąc społecznie od 1984r. swą instruktorską służbę wykazała, że jest dobrym organizatorem. Wśród instruktorów Hufca, harcerzy i ich rodziców cieszy się wielkim uznaniem i zaufaniem. Jest osobą o ogromnej inicjatywie działania, obdarzoną darem zgłaszania wielu pomysłów i pozyskiwania sojuszników ich realizacji. Ma wspaniały kontakt z dziećmi i młodzieżą. Przez wiele lat pracy instruktorskiej przygotowywała młodzież do pełnienia funkcji kierowniczych, w tym: drużynowych, przybocznych i zastępowych. Od wielu lat jest opiekunem harcerzy ubiegających się o uzyskanie stopni instruktorskich. Pracuje nie tylko z dziećmi, młodzieżą ale także z osobami dorosłymi. Praca instruktorska, zgodnie z zasadami obowiązującymi w ZHP, jest pracą nieodpłatną …Wielokrotnie była członkiem sztabu odpowiedzialnym za wolontariat i członkiem komisji finansowej Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy… W życiu zawodowym jest nauczycielką w Szkole Podstawowej nr 1 w Milanówku”.  To również fragment cytatu z wniosku o przyznanie wyróżnienia „Milanowski Liść Dębu”.

Poza tym, za wybitne sukcesy w szkole (średnia ocen powyżej 5,5) oraz w wielu olimpiadach i konkursach przyznano stypendia motywacyjne: Jakubowi Kaczmarkowi, Faustynie Marczyńskiej, Pawłowi Pilichowi, Barbarze Rawie, Franciszkowi Stanio, Aleksandrowi Tyralikowi i Hannie Wlazło (niestety, z różnych przyczyn nie wszyscy mogli uczestniczyć w uroczystości).

Za szczególne osiągnięcia artystyczne stypendia motywacyjne przyznano: skrzypaczce – Helenie Krawczykiewicz, pianiście – Krzysztofowi Lenarczykowi i tancerce (taniec nowoczesny) – Liliannie Stelmach.

Najwięcej stypendiów motywacyjnych przyznano sportowcom (lekkoatletyka: skok wzwyż i sprint, biegi na średnim i długim dystansie, łyżwiarstwo szybkie, karate, brazylijskie jui-jitsu) Otrzymali je: Julia Gajda, Piotr Gajda Michał Kopacz, Ewelina Kozerska, Jakub Kulczak, Gloria Marzyńska, Maciej Perzanowski, Anna Perzyńska, Bruno Tkacz, Michał Tucharz, Mateusz Śliwka.

Na  uwagę zasługuje scenariusz uroczystości, który został opracowany wspólnie przez: Zespół ds. Promocji Miasta i Milanowskie Centrum Kultury. Uroczystość rozpoczęła czardaszem zjawiskowa Justyna Reczeniedi, polska śpiewaczka sopran liryczno-koloraturowy, skrzypaczka, polonistka, doktor habilitowana sztuk muzycznych. Pani Justyna jest mieszkanką Milanówka, mimo to mieszkańcy Milanówka dawno Jej nie słyszeli. Sama powiedziała: „chcę wreszcie zaśpiewać moim sąsiadom i znajomym”.

Potem były pieśni i piosenki śpiewane między częściami uroczystości. Usłyszeliśmy między innymi: Hej, hej ułani; Jesienne róże; Już nie zapomnisz mnie; Besame mucho, a na zakończenie wspaniałego koncertu Time to say goodbye. Śpiewaczce towarzyszył na fortepianie Bartłomiej Zajkowski.

Uroczystość prowadził sekretarz Urzędu Miasta – Sebastian Litewnicki.

 

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Finał XVI Edycji Milanowskiego Liścia Dębu


To może Cię zainteresować: