Kapituła Milanowskiego Liścia Dębu zdecydowała w głosowaniu tajnym na posiedzeniu w dniu 20 października, że w tym roku statuetka trafi do dwóch osób: Mariusza Koszuty i Krzysztofa Wiącka. Kapituła sugerowała, by statuetka trafiała wyłącznie do osób fizycznych pod warunkiem, że pracują społecznie i nie pobierają wynagrodzenia za swoją pracę. Na uroczystości, która odbyła się w dniu 11 listopada wręczono również stypendia motywacyjne. Warto zapoznać się z osiągnięciami dzieci i młodzieży (załącznik do artykułu). Wszystkim gratulujemy sukcesów.

Mariusz Koszuta jest absolwentem Akademii Sztuk Pięknych Wydziału Grafiki w Warszawie. Był radnym Rady Miasta Milanówka IV kadencji. Od 2002 r. należał do zarządu Towarzystwa Miłośników Milanówka i potem Milanowskiego Towarzystwa Letniczego, przyczyniając się do powstania takich inicjatyw jak: Twórczy Milanówek, Zaduszki Milanowskie, liczne tematyczne wystawy fotografii, wystawy jedwabnictwa, wieczory autorskie, liczne konkursy plastyczne. Brał udział w działaniach grupy inicjatywnej zorganizowania w Milanówku Europejskich Dni Dziedzictwa pn. „Milanówek Mały Londyn” oraz „Festiwalu Otwarte Ogrody”, przygotowując również graficzne materiały informacyjne.

Krzysztof Wiącek jest listonoszem pracującym w milanowskiej poczcie. W lutym 2023 r. otrzymał wyróżnienie w plebiscycie Żurawie Powiatu Grodziskiego w kategorii Wolontariusz  Roku. Był  wieloletnim wolontariuszem WOŚP i od lat koordynatorem Szlachetnej Paczki w Milanówku. Aktywny członek Stowarzyszenia Przyjaciół Armii Krajowej w Milanówku, reprezentant kombatantów Powstania Warszawskiego, zaangażowany działacz i instruktor ZHP od wielu lat – zawsze aktywny podczas patriotycznych uroczystości miejskich. Był odpowiedzialny za rewitalizację części cmentarza parafialnego, na której są pochowani uczestnicy Powstania Warszawskiego zmarli w szpitalach ewakuowanych do Milanówka. Na cmentarzu parafialnym znalazł zaniedbany nagrobek kpr. Zdzisława Piwowskiego ps. „Zbór” należącego do Kompanii Ochrony Sztabu Obszaru Warszawskiego AK „Koszta”. Pan Krzysztof zgłosił zaniedbany nagrobek do Muzeum Powstania Warszawskiego wraz z prośbą o jego odrestaurowanie. W swojej wypowiedzi podczas uroczystości pan Krzysztof przekazał informację dotyczącą ilości dokumentów, które musiał zgromadzić, by doszło do zbudowania nowego pomnika i pięknej uroczystości na cmentarzu z udziałem Kompanii Reprezentacyjnej 37 Dywizjonu Rakietowego Ochrony Powietrznej. O tym wydarzeniu pisaliśmy w Obiektywnej.

Uroczystość prowadził pan Sebastian Litewnicki. Statuetkę Milanowskiego Liścia Dębu i stypendia motywacyjne oraz nagrody wręczał Burmistrz Piotr Remiszewski, a wieczór uprzyjemniała Aneta Todorczuk (śpiew) przy akompaniamencie Agnieszki Szczepaniak. Panie rozpoczęły interpretacją poezji Jonasza Kofty, później było jeszcze kilka piosenek tego samego autora i piosenki aktorskie.  

 

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: XVII edycja Milanowskiego Liścia Dębu


To może Cię zainteresować: