Kolejny sukces Sławomira Chmury

W dniu 23.10.2009 r., Sławomir Chmura, mieszkaniec Milanówka, zdobył złoty medal w wyścigu na 5 tys. m (czas 6:30.08) i na 10 tys. m (czas 13:32.67) w łyżwiarstwie szybkim na odbywających się w Zakopanem Mistrzostwach Polski. Mistrzem Polski został już po raz dziesiąty!

Gratulacje w imieniu własnym i naszego portalu złożyłam Mistrzowi telefonicznie, gdyż w dalszym ciągu przebywa w Zakopanem, gdzie przygotowuje się do Pucharu Świata. Jak zwykle skromny, gratulacje przyjął z zażenowaniem.

Zapytałam go o najbliższe plany i o to, czy już otrzymał stypendium obiecane przez Burmistrza Milanówka Jerzego Wysockiego, w uznaniu zasług zawodnika w promowaniu miasta. Wspominałam o tym w wywiadzie przeprowadzonym z Burmistrzem na początku sierpniu.

Sławek do końca tygodnia pozostaje w Zakopanem, w dniach 1-2 listopada będzie w Milanówku, a potem wyjeżdża do Berlina oraz do Holandii i Norwegii na zawody realizowane w ramach Pucharu Świata. Następnie zawody w USA i Kanadzie, no a potem Olimpiada. Plan zawodów i treningów bardzo napięty. Obiecanego stypendium niestety, jeszcze nie otrzymał. Dlaczego?

Zbulwersowana, zapytałam o to Burmistrza podczas wczorajszej Sesji Rady (27 października). Był zaskoczony podobnie jak ja, gdyż procedurę uruchomił natychmiast. Sprawę wyjaśnił będący na sesji Kierownik Referatu Oświaty - Jerzy Motała. Okazuje się, że wypłata stypendium musi być poprzedzona podpisaniem stosownej umowy. Na szczęście umowa jest już przygotowana, parafowana przez skarbnika i prawnika. Czeka na podpis Sławka.

Nasuwa się jednak pytanie: czyżby łatwiej było zdobywać złote medale w łyżwiarstwie szybkim, niż pokonywać urzędnicze procedury?

 
Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: