2 lipca rozpoczęły się w Milanówku koncerty na świeżym powietrzu – Letnie Granie. Organizatorem jest Milanowskie Centrum Kultury przy współpracy z Sąsiedzkim Graniem z Michałowic (Kasia Gizińska i Sebastian Grądalski). Bezpłatne dla widzów koncerty sponsorują: Samorząd województwa mazowieckiego, Centrum Rehabilitacji Sorno, Disan, Piekarnia-cukiernia Witaszczyk, BlackGrain Workshop – fotograf Asia Szamota.

Tegoroczny (to już trzecie wydanie) inauguracyjny koncert odbył się w milanowskim Parku Zielony Dołek. Pogoda dopisała – w naszym klimacie bywa różnie – dzięki czemu tłumnie zgromadzona publiczność mogła przez ponad półtorej godziny podziwiać i oklaskiwać występy zespołu Pablopavo i Ludziki. Dla nie wtajemniczonych: pod nazwą „Ludziki” kryje się zespół: Jakub „Earl Jacob” Sadowski, Radek Polakowski, Rafał „Daddy Raffy” Kazanowski, Emil „Emili Jones” Wojtczak, Andrzej „Dj Zero” Giegiel, Jakub „Jacob JR” Kinsner.

Pablopavo (Paweł Sołtys) to znany reprezentant muzyki młodzieżowo-popularnej, mocno brzmiącej w stylu pop, w znacznej części repertuaru z własnymi tekstami (poetyckimi). Dynamiczną muzykę wykonawcy łączą z pesymistyczną i nostalgiczną treścią tekstów śpiewanych czasami z raperską dykcją, doskonałymi głosami. Koncert zespół rozpoczął utworem „Prowadzimy czynności”, z najnowszego albumu Mozaika z marca 2022 roku. Potem były piosenki z różnych okresów. Te o miłości, Pablopavo komentował informacją, że z Milanówka pochodzi jego żona.

Amatorzy muzyki Pablopavo i Ludzików  rozpoznali także utwory z innych albumów (w sumie wydali ich 6), w tym z albumu Marginal (2018 r.). Jak czytaliśmy wówczas w recenzjach: „jest to płyta dyskotekowa, choć nie ma pewności czy istnieją odpowiednie dyskoteki, w których można by ją zagrać”. Nie zabrakło także utworu „Ostatni dzień sierpnia” z albumu Ladinola (marzec 2017 r.) czy „Nie ma tematu” z albumu Mozaika.

Zachęty do tańczenia, skierowane do publiczności, nie mogły niestety być wysłuchane, gdyż topografia Parku Zielony Dołek powodowała, że cały teren względnie płaski zajęty był przez widzów siedzących i stojących (co widać na zdjęciach). Oczywiście nie obyło się bez żywo powitanego bisu.

Należy sądzić, że kolejne koncerty z cyklu Letnie Granie, zapowiedziane na plakatach: 17 lipca - MICROACUSTIC, 7 sierpnia MAGDAMAGIC PISKORCZYK i 21 sierpnia - KATHIA, będą przyjęte równie gorąco.

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Letnie Granie w Milanówku


To może Cię zainteresować: