2 lipca odbył się pierwszy w tym roku plenerowy koncert z cyklu „Letnie Granie”. Otwarcia dokonała Aneta Majak - dyrektor MCK z Katarzyną Gizińską - Sąsiedzkie Granie z Michałowic, która zainicjowała współpracę w takich wydarzeniach w ubiegłym roku. Na scenie zainstalowanej w Zielonym Dołku wystąpił duet Sebastian Riedel (gitara i wokal) i Michał Kielak (harmonijka ustna), z utworami w stylu bluesa i rocka.

Przestrzeń przeznaczona w Zielonym Dołku na widownię, z trudem mieściła wszystkich przybyłych milanowian, a także licznych gości z okolicznych miejscowości. Zajęte były nie tylko przygotowane krzesła i leżaki, widzowie siedzieli na trawie, na ławkach odległych od sceny, a nawet  stali w alejkach.
Z rekcji publiczności na kolejne utwory można było zauważyć, że repertuar obu muzyków jest dobrze znany i wielokrotnie słowa piosenek były podchwytywane przez liczne grupy (w każdym wieku) na widowni. Sebastian Riedel i Michał Kielak, mimo, że nie tworzą stałego zespołu i występują w duecie okazjonalnie, doskonale do siebie pasują i wzajemnie uzupełniają tworząc niepowtarzalną atmosferę. Oczywiście po ponad godzinnym koncercie  był bis, a na koniec pani Gizińska obdarowała muzyków pięknymi słonecznikami.

Sebastian Riedel jest synem muzyka Ryszarda Riedla lidera zespołu Dżem, znanego w latach 70. i 80. Rozpoczął działalność muzyczną w 1993 zakładając zespół Cree, w którym jest wokalistą i gitarzystą oraz autorem i kompozytorem większości repertuaru w stylu blues, rock,blues, rock. Niektóre teksty (m.in. śpiewany na koncercie utwór Naiwne pytania: W życiu piękne są tylko chwile...) są autorstwa jego ojca. Wydał z zespołem Cree wiele płyt. Jako najlepsza została przez krytyków muzycznych uznana wydana w 2015 roku płyta Heartbreaker’.

Michał Kielak rozpoczął jako harmonijkarz 1995 roku z bydgoską grupą Green Grass. W duecie z Magda Piskorczyk wziął udział w International Blues Challenge w Memphis w 2005 roku. Od 2015 roku blisko współpracuje ze Śląską Grupą Bluesową. W 2016 roku wystąpił na jednym z najstarszych festiwali mistrzów harmonijki ustnej "Battle Of Blues Harps" w Los Angeles. Od 2017 roku w białoruskiej formacji The Road Dogs występuje podczas koncertów w Białorusi i w Polsce. W 2019 r.wystąpił na Guangzhou Harmonica Festival w Chinach. Od 2009 roku jest ośmiokrotnym zdobywcą tytułu „Harmonijkarz Roku” w corocznej ankiecie Blues Top oraz innych nagród, np.: „Płyta Roku”.

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Zaczynamy Letnie Granie w Milanówku


To może Cię zainteresować: