W ostatnich dwóch tygodniach w Milanówku miała miejsce seria pożarów. Tak liczne interwencje Straży Pożarnej w tak krótkim czasie wzbudziły niepokój mieszkańców, ale Straży Miejskiej udało się ujawnić podejrzanego.

W związku z zaistniałymi zdarzeniami Straż Miejska w Milanówku w sposób szczególny skupiła się na analizie zapisu nagrań z monitoringu wizyjnego miasta. Dzięki temu zabezpieczono dowody w postaci nagrań z monitoringu i ustalono dane osobowe osoby podejrzanej. Sprawę przekazano do miejscowego Komisariatu Policji, natomiast dochodzenie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Grodzisku Maz.

Dziś już wiemy, że małoletni przyznał się do podpalenia pomnika przyrody, pustostanu na ulicy Kazimierzowskiej oraz traw.  Dalszym przebiegiem tej sprawy zajmuje się policja. Dodatkowo na wniosek Straży Miejskiej prowadzone jest postępowanie wyjaśniające w sprawie podpalenia ekranów akustycznych przy ul. Krakowskiej, zdarzenie miało miejsce w Poniedziałek Wielkanocny. Straż Miejska zabezpieczyła w tej sprawie materiał dowodowy.

Natomiast przyczyny pożaru willi Jolancin są wciąż nieznane, trwa śledztwo w tej sprawie.

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: