W poniedziałek, 19 kwietnia, o godz.19.00, oddano do użytku dwa boiska wraz z zapleczem przy ul. Sportowej w Milanówku, w sąsiedztwie osiedla „Jedwabnik” i basenu miejskiego. Obiekty powstały w ramach rządowego programu „Moje Boisko-Orlik 2012”.

To 1236. „Orlik” oddany do użytku w Polsce, 80. w województwie mazowieckim i 4. w powiecie grodziskim. - Mam nadzieję, że dzięki „Orlikom” zostanie przełamana niemoc i degrengolada polskiego sportu - powiedział, rozpoczynając imprezę, Andrzej Janisz, dziennikarz sportowy, mieszkaniec Milanówka.

Następnie głos zabrał burmistrz Jerzy Wysocki, proponując uczczenie Ofiar Katyńskiej Katastrofy – minutą ciszy. Skierował również do radnych wniosek, by obiektowi otwieranemu w dniu pogrzebu Piotra Nurowskiego – Szefa Polskiego Komitetu Olimpijskiego, jednej z ofiar katastrofy, nadać Jego imię, w hołdzie za działania na rzecz polskiego sportu.

Burmistrz dziękował radnym za przychylny stosunek do tej inwestycji oraz Ministerstwu Sportu i Turystyki, a także Urzędowi Marszałkowskiemu za dofinansowanie budowy „Orlika”, kwotami po 333 tys. zł. Łączny koszt realizacji inwestycji, jak powiedział, wyniósł 1 092 tys. zł. Burmistrz dziękował również wykonawcy  firmie Saltex Europa z Wrocławia, za sprawną realizację inwestycji oraz za prezent w postaci czesarki do sztucznej trawy, niezbędnej do jej właściwego utrzymania.

Po burmistrzu wystąpił m.in. przedstawiciel Ministerstwa Sportu i Turystyki Maciej Pliszka – koordynator budowy Orlików. W swoim wystąpieniu wysoko ocenił zarówno lokalizację milanowskiego „Orlika” jak i jego wykonanie.

Oficjalne wystąpienia zakończyło uroczyste przecięcie wstęgi. Następnie obiekt został poświęcony przez proboszcza parafii św. Jadwigi Śląskiej, prałata Stanisława Golbę i rozpoczęła się rywalizacja sportowa.

W rzutach karnych rywalizowali starsi „garniturowcy” i młodzież w strojach sportowych. Ta trochę „śmieszna” zabawa zakończyła się oczywiście remisem, ale zawodnikom nie można było zarzucić braku poświęcenia. Uroczyste otwarcie zakończyła inauguracja IX edycji „Ligi Siódemek”.

Milanowski „Orlik” składa się z boiska do piłki nożnej z nawierzchnią ze sztucznej trawy i ogrodzeniem oraz boiska uniwersalnego z nawierzchnią poliuretanową do koszykówki, siatkówki i piłki ręcznej. Dodatkowo wybudowano zaplecze sportowe, które posiada dwie szatnie z zespołami sanitarnymi dla zawodników, pomieszczenie dla instruktora, magazyn sprzętu, a także toaletę dla niepełnosprawnych. Kompleks jest wyposażony w sieć wodociągową, kanalizację sanitarną i deszczową, sieć energetyczną oraz oświetlenie składające się z 26 naświetlaczy rozmieszczonych na 10 masztach. Boiska posiadają także 6-metrowe piłkochwyty, a całość otacza 4-metrowa stalowa siatka.
Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: "Orlik" w Milanówku


To może Cię zainteresować: