Pruszkowscy patrolowcy zatrzymali 47-latka podejrzanego o kradzież roweru z klatki schodowej w Piastowie. Mężczyzna został ujęty przez właściciela roweru chwilę po kradzieży. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat więzienia. Postępowanie jest prowadzone pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Pruszkowie.

Kilka dni temu w Piastowie na ul. Ogińskiego doszło do kradzieży roweru z klatki schodowej. Rower przypięty był do drabiny na klatce schodowej. Kiedy mieszkańcy usłyszeli stukot drabiny od razu zareagowali.  Mężczyzna wyszedł na klatkę i zobaczył jak jego rower niesie nieznany mu mężczyzna. Ten na widok mieszkańca bloku rzucił rower i zaczął uciekać. Właściciel roweru rzucił się w pogoń za mężczyzną i na 6 piętrze dokonał jego ujęcia. W tym czasie została już powiadomiona policja.

Przybyli na miejsce patrolowcy zatrzymali 47-latka, który przyznał się do kradzieży roweru. W plecaku zatrzymanego znaleziono i zabezpieczono szczypce do przecinania kabli oraz woreczek strunowy z zawartością białego proszku.

Po przewiezieniu mężczyzny na komisariat policjanci sprawdzili zawartość woreczka, w którym jak się okazało była amfetamina.

47-latek usłyszał zarzuty kradzieży oraz posiadania środkow odurzających w warunkach recydywy. Postępowanie jest prowadzone pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Pruszkowie.

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: