Powrót do II Ligi

Zakończył się sezon 2021/2022 Polskiej Ligi Futsalu. Drużyny mogą już udać się na zasłużony odpoczynek, po którym przygotowywać się będą do kolejnych rozgrywek. Zanim to jednak nastąpi, zawodnicy podsumowują ten czas wytężonej pracy. A wśród nich jest również Podkowa Teqball Club, który w tym roku mierzył się z rywalami w I Lidze.

Zawodnicy Podkowa Teqball Club po spektakularnym sezonie 2020/2021 awansowali do I PLF, gdzie zmierzyć się musieli z najlepszymi drużynami w kraju. Rozegrali wszystkie 22 mecze zarówno na swoim terenie, jak i na wyjazdach. Niestety, nie wszystko poszło po myśli i wiosenna runda zakończyła się wynikiem 2. zwycięstw, remisu i 8. porażek. Straty nie udało się nadrobić w rundzie jesiennej i drużyna zakończyła sezon, zamykając stawkę. Ostatecznie Podkowa Teqball Club pokonał przeciwników 4 razy, 5 razy zremisował i zaliczył 13. porażek.

Pozytywnym akcentem jest to, że zawodnik z Podkowy – Bartłomiej Gołasiewicz znalazł się na 4. miejscu w rankingu najlepszych strzelców I Ligi, strzelając w sezonie 24 goli – Co warte podkreślenia, Bartłomiej wystąpił jedynie w rundzie wiosennej, notując zaledwie 10 ligowych występów. Jego rywale występowali w obu rundach, zaliczając dwukrotnie wyższą liczbę spotkań – podkreśla drużyna.

 

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: