W minioną niedzielę, w hali sportowej w Brwinowie odbyły się drugie derby powiatu grodziskiego w futsalu. Zacięty mecz pomiędzy Podkowa Teqball Club a UKS Toho Grodzisk Maz. zakończył się wynikiem 6:3 dla zawodników z Podkowy – liderów tabeli zbliżających się coraz bardziej do I ligi PFL.

Mecz stał na bardzo wysokim poziomie i zawodnicy obu drużyn pokazali charakter oraz ducha walki. Niezwykle gorąca była końcówka pierwszej połowy. Najpierw dwie bramki w 17 minucie spotkania zdobyli grodziszczanie. Kilkanaście sekund później kontaktową bramkę zdobyła Podkowa, by wyrównać 20 sekund przed przerwą, po czym w ostatniej sekundzie pierwszej połowy wyszła na prowadzenie.

W drugiej połowie widać już było przewagę liderów tabeli z Podkowy, którzy wygrali całe spotkanie 6:3. – Ciężko wchodzimy w mecz, ale ułożył się po naszej myśli – mówił nam strzelec 2 bramek, Piotr Cygan. – Zawsze gramy o 3 punkty, chcemy pokazywać to, co trenujemy. Nie zawsze to wychodzi, jak to było widać na początku meczu. Walczymy o I ligę i baraż – dodał. Pozytywnie o meczu mówił też trener UKS Toho Kacper Flis. – Pierwsza połowa wyglądała ciekawie, 2 bramki strzeliliśmy, ale straciliśmy 3 bramki w 2 minuty. Zabrakło nam doświadczenia. Na I połowę wychodziliśmy, by jeszcze powalczyć. Wyszło to lepiej niż na jesieni. Powoli się rozkręcamy!

Gratulujemy obu drużynom zaciętego i pełnego emocji spotkania. Do końca sezonu zostały jeszcze 2 mecze. Oznacza to, że jeśli zespół z Podkowy zdobędzie w nich choćby jeden punkt, zagwarantuje sobie walkę w barażach do 1 ligi futsalu, za co trzymamy kciuki!