Wakacje się skończyły, a kibice są już w gotowości, bo ich ulubione drużyny rozpoczynają kolejny sezon sportowych zmagań. Do sezonu przygotowani są już także zawodnicy UKS Toho Grodzisk Maz., którzy grać będą w III Polskiej Lidze Futsalu na szczeblu mazowieckim.

Zanim jednak drużyna przystąpi do zawodów, podsumowała swój udział na turniejach ogólnopolskich. Po wygranej w finale Fortuna Pucharu Pruszkowa 4:2 z Chłopcy z Bielan, zawodnicy przystąpili do walki o Puchar Polski. Rozpoczęło się od wpadki w meczu z FC Pustostany Poznań, w którym UKS Toho zaliczyła przegraną 2:5. To jednak zadziałało na zawodników motywująco, bo już w kolejnych spotkaniach przyszedł czas na zwycięstwa. Były to kolejne mecze z PD WildBoars Wrocław (3:1) oraz Guantanamera Krotoszyn (3:0). Ostatni mecz z BJM Kraków, zakończony remisem 0:0, dał drużynie awans do ćwierćfinałów z 1 miejsca w grupie B. W ubiegłym roku UKS Toho zakończyło swoją rywalizację na tym właśnie etapie zawodów, w tym roku chcieli pokazać więcej i to się udało. Po zwycięstwie z ALL STARS Sosnowiec (3:1) w ćwierćfinale, w półfinałach zmierzyli się z Bartist Toruń. I choć do przerwy prowadzili w grze 2:1, ostatecznie spotkanie zakończyło się porażką 2:4 i szansą na walkę o 3 miejsce w całym turnieju. Tu zmierzyli się z FC Gorlicka, z którą grodziscy zawodnicy po ciężkich zmaganiach przegrali 4:3 i zajęli 4 pozycję w tabeli generalnej mistrzostw.

Swój dobry występ zawodnicy UKS Toho Grodzisk Maz. zaliczyli również na Mistrzostwach Polski 6-tek 2021 w rozgrywkach Playarena Warszawa. Choć mocno osłabieni, bez wielu kluczowych zawodników, pokazali dobrą formę. W rozgrywkach 1 ligi drużyna zajęła 3 miejsce i odebrała nagrody, którymi były brązowe medale, koszulki pamiątkowe i platerka. W kolejnym etapie Mistrzostw w grupie B, postawione przed nimi było ciężkie zadanie. Musieli zmierzyć się z Mistrzem Polski 2020, Dentim Clinic Katowice i niestety ponieśli klęskę 0:5. W kolejnym meczu z Chłopcy z Bielan odrobili jednak straty i pokonali swoich rywali 2:1. Bezpośredni mecz o 2 miejsce w grupie i awans do ćwierćfinału rozegrany został z ekipą FC Lumumby Łódź. Końcowy wynik 3:7 wykluczył grodziskich zawodników z dalszej gry i ostatecznie przypadło im 11 miejsce w kraju.

Teraz drużyna przygotowuje się do zawodów w III PLF na szczeblu mazowieckim. Przed nimi wyzwanie, bo grać będą w nieco zmienionym składzie. Z drużyny odeszli dwaj kluczowi zawodnicy – Patryk Wasilewski i Patryk Kostyra. Na ich miejsce przychodzą jednak nie mniej silni: Robert Świercz z GLKS Nadarzyn, Tomasz Witan z Akademii Piłkarskiej Brychczy i Piotr Barej z Orlik Raszyn. Nie zabrakło również wielkich powrotów. Po przerwie do drużyny powracają: Kamil Przyżycki, Jakub Skórzyński i Michał Więcek.

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: