Start sezonu z porażką

W ubiegły weekend rozpoczęły się rozgrywki I Polskiej Ligi Futsalu. W inauguracyjnym meczu na boisku zmierzyli się Podkowa Teqball Club i KS Dynamik Toruń. Wcześniej drużyna z Podkowy Leśnej zagrała w teqball w Kobyłce.

Zawodnicy Podkowa Teqball Club swoje domowe rozgrywki prowadzić będą w tym sezonie na hali w Ruścu. To tu doszło do pierwszego starcia w jesiennej rundzie przeciwko KS Dynamik Turuń, który podobnie, jak drużyna z Podkowy Leśnej, zadebiutował w rozgrywkach pierwszoligowych. Było to więc wielkie sportowe widowisko, w którym dwie silne drużyny chciały już na starcie wywalczyć sobie silną pozycję. Po rozegraniu wielu przedsezonowych gier sparingowych, m.in. przeciwko GKS Ekom Invex Remedies Nowiny, AZS UMCS Lublin, Futbalo Białystok, FC10 Zgierz czy Legia Futsal, gospodarze wydawali się być gotowi do podjęcia takiego wyzwania. Niestety, KS Dynamik Toruń już od pierwszej minuty spotkania pokazał swoją zorganizowaną grę i mimo odpierania ataków, PTC zaczęło popełniać błędy, które przeniosły się na faule. Pierwsza połowa zakończyła się zatem wynikiem 0:2 dla gości. W drugiej połowie zawodnicy byli już bardziej zmotywowani, ale mimo zaciętej walki, całe spotkanie zakończyło się porażką dla naszych 1:5.

Podkowa Teqball Club to jednak zespół ambitny, który ma jeszcze wiele do pokazania. – Debiut Podkowa Teqball Club w 1 Polskiej Lidze Futsalu zakończył się porażką i dał do myślenia całej kadrze. Wierzymy, że zostanie to odebrane jako lekcja i z pokorą wyjdziemy na kolejny mecz ligowy – podsumowali spotkanie zawodnicy. Drużyna będzie mogła potwierdzić te słowa już za dwa tygodnie, kiedy to zmierzy się na hali w Ruścu z LZS Dragon Bojano.

Złoto i srebro zdobyli natomiast zawodnicy Podkowa Teqball Club w teqballu. Zawody odbyły się w Kobyłce i poprowadzone były w formule singlowej dla zawodników do 15. miejsca w rankingu PZTEQ. Nie zabrakło więc i przedstawicieli drużyny z Podkowy, którzy nie zawiedli. Najlepszymi okazali się Krzysztof Mikulski i Krystian Michalczyk, którzy zmierzyli się w finałowym starciu, gdzie zwyciężył pierwszy z nich 2:0. W ostatni weekend zawodnicy brali także udział w turnieju II Rembertów Teqball Plener Cup, gdzie Krystian Michalczyk wraz ze swoim partnerem z Teqball Team Władysławowo wywalczył brąz. Kolejne spotkanie odbędzie się 3 października w Kobyłce w ramach II OSiR Kobyłka Teqball Cup.

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: