Teraz walczą o I Ligę

Podkowa Teqball Club mistrzem II Ligi Futsalu. Drużyna z Podkowy Leśnej już oficjalnie zostaje najlepszą grupą w regionie i teraz walczyć będzie o awans do I Polskiej Ligii Futsalu.

Ten sezon pokazał dobrą formę zawodników. Już od pierwszych spotkań Podkowa Teqball Club grała pewnie i pewnie szła po zwycięstwo. W całym sezonie na 12 rozegranych meczy, wygrała 11. Zdobyła tym samym niemal komplet puntów, tj. 33. O 5 więcej niż wicelider finalnego zestawienia. To właśnie mecz z KS ZDROWIE GARWOLIN de facto wpłynął na ostatneczny wynik i przypieczętował zdobycie przez Podkowa Teqball Club mistrzowstwa II Mazowieckiej Ligii Futsalu.  Drużyna po wszystkich spotkaniach kończy rozgrywki z wyniekiem 110 strzelonych bramek do 45 straconych.

- To był nasz cel od samego początku, kiedy przygotowywaliśmy się do tego sezonu. Całe szczeście udało nam się to osiągnąć. Nie było łatwo, ale poświęciliśmy na to dużo czasu. Teraz jeszcze jeden krok przed nami, bo trzeba wygrać baraże i będziemy mogli reprezentowac Podkowę na arenie ogólnopolskiej, na czym nam tak bardzo zależało – mówi trener Patryk Kamiński. – Mimo sytuacji pandemicznej, robimy co możemy, żeby jak najwięcej trenować. Nastawienie jest pozytywne, wierzymy w siebie i na pewno będziemy chcieli narzucić rywalom swój styl gry, który udało nam się już wypracować. Cały czas podkreślam, że dopiero się uczymy futsalu  i cały czas chcemy być coraz lepsi. Chcemy pokazać na co nas stać, żeby osiągnąć ten upragniony cel, czyli awans do I ligi.

Teraz abędzie walczyć o awans do I Ligii z mistrzami II Lig z województwa Łódzkiego -  KP Soccer-Calcio Łódź oraz Podlaskiego - BonitoHelios Białystok. Pierwszy decydujący mecz w Białymstoku już 10 kwietnia.

 

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: