W miniony weekend Podkowa Leśna świętował 50 rocznicę nadania praw miejskich. Na spontanicznie zorganizowanych uroczystościach bawiliśmy się na koncercie grupy Stiff Bones, oraz podziwialiśmy pokaz Teatru Ognia i Światła Amatum. Nie mogło zabraknąć też urodzinowego tortu.

- W jubileuszach miast jest chyba tak jak z naszymi jubileuszami – każdy prędzej czy później człowieka zaskakuje - mówił nam Artur Tusiński, Burmistrz Podkowy Leśnej - Jest to kompletnie spontanicznie zorganizowana krótka impreza. Traktujemy ją jako wstęp do całego roku. Do tej pory w Podkowie raczej celebrowaliśmy dzień podpisania aktu notarialnego  powołania spółki „Miasto-Ogród Podkowa Leśna”, co było początkiem miasta i parcelacji.

Licznie przybyłych na to wydarzenie mieszkańców, Burmistrz przywitał anegdotą związaną z nadaniem przez ówczesnego Premiera Józefa Cyrankiewicza praw miejskich. Pewnego dnia zapytał on jednego ze współpracowników gdzie on mieszka. Ten odpowiedział, że w Podkowie Leśnej. Dopytywany co to w ogóle jest, odpowiedział, że to takie osiedle, wieś. Cyrankiewicz stwierdził wówczas, że pytany nie może mieszkać na wsi i tak Podkowa Leśna prawa miejskie uzyskała. Stąd właśnie to lekkie podejście do tego jubileuszu.

Jednym z elementów minionych obchodów był koncert grupy Stiff Bones. Zespół zagrał covery, takich wykonawców jak: Ramones, Deep Purple, Jimi Hendrix, AC/DC, Nirvana, Metallica i innych. Koncert nie był jedyną atrakcją tego wieczoru. Wiele emocji wzbudził pokaz Teatru Ognia i Światła Amatum. Ten bardzo energetyczny i widowiskowy pokaz, podobnie jak koncert, przyjęty został gorącymi owacjami.

Nastał też moment uroczystego odśpiewania „sto-lat” i poczęstunku urodzinowym tortem. Warto zaznaczyć, że na wydarzenie zaproszono 54 równolatków praw miejskich Podkowy Leśnej, którzy otrzymali pamiątkowe upominki, po czym wszyscy ruszyli do tańca.

To nie jedyne wydarzenie jakie czeka nas w tym roku w związku z tym złotym jubileuszem. Władze gminy planują na ten rok wiele atrakcji - Jeżeli się uda to zorganizować, to w Europejskie Dni Dziedzictwa będziemy mieli bardzo ciekawy tydzień jazzowy muzyki Komedy z warsztatami. Myślę, że to będzie bardzo ciekawa impreza. – mówił nam Artur Tusiński – Planujemy jeszcze jeden koncert plenerowy – niespodzianka. Swoje wydarzenia szykuje też CKiO. Myślę, że Otwarte Ogrody też będą nawiązywały do tego pięknego jubileuszu, od którego tak jak mówiłem wcześniej, życie dopiero się zaczyna.

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Złoty jubileusz Podkowy Leśnej


To może Cię zainteresować: